1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'TFF istemiyorsa ligden çekiliriz'
'TFF istemiyorsa ligden çekiliriz'

'TFF istemiyorsa ligden çekiliriz'

Spor Toto 3.lig 1. Grup takımlarından Cizrespor kulüp başkanı Salih Sefinç “ TFF İstemiyorsa ligden çekiliriz “ dedi.

A+A-

Başkan Sefinç yaptığı açıklamada, “ Silivri Spor ile 27.09.2015 tarihinde Cizre İlçe Stadyumunda oynamamız gereken futbol müsabakası tüm çabalarımıza rağmen TFF. tarafından Cizre'de güvenlik gerekçesi gösterilerek oynatılmamaktadır. 

 

Cizre'de oynatılmayan futbol müsabakasını Mardin-Batman-Siirt yada Diyarbakır'da oynamak istememize rağmen TFF. tarafından onay verilmeyip Şanlı urfa Gap Arena Stadına alınmıştır. Ayrıca hiç bir gerekçesi olmadan Pazartesi günü oynanmasına karar verilmiştir.Sayın TFF. yetkilileri sizlere soruyorum;


1-Mardin-Batman-Siirt ve Diyarbakır gibi yakın ve sorunsuz illerimiz dururken 3 aydır kendi şehrinden uzak kalan bir takımı hangi adaletle 350 km.uzaktaki bir stada gönderirsiniz.


2-Bütün faaliyetlerini sosyal aktivitelerden yoksun Cizre ve bölge gençleri için yapan Cizre Sporun müsabakasını Pazartesi'ye alarak seyirciden koparmak hangi vicdana sığar.
3-10 gün savaş ortamında kalan ve sıkıntıları haddinden fazla olan Cizre halkına moral anlamında dahi olsa bu müsabakanın Cizre'de oynanması gerekmiyor mu?


4-Şunu unutmayın biz bu faaliyetleri egomuzu tatmin etmek için yapmıyoruz. Tek amacımız sosyal aktivitelerden tamamıyla uzak çocukluğunu ve gençliğinin tam anlamıyla yaşamamış olan CİZRE VE BÖLGE İNSANINA vefa borcumuzu yerine getirerek onlara spor aktivitesini kazandırmaktır.


Biz Cizre Spor Yönetimi olarak her zaman birlik beraberlikten yana tavır koyarak Sporun Barış ve Kardeşlik dilini kullanan bunu Türkiye'nin her tarafına yaygınlaştırmayı amaç edinin bir spor kulübü olarak yapmış olduğumuz bu tavır ve davranışlar TFF. yönetimine ters düşüyorsa yada bölge insanı için sosyal amaçlarımız engelleniyorsa taraftarımızın istekleri doğrultusunda Şerefli bir şekilde liğ'ten çekilmesini de iyi biliriz. Dedi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler