1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF ile toplantının detayları
TFF ile toplantının detayları

TFF ile toplantının detayları

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor AŞ'nin play-off yarı finalinde yaşanan olaylar, ırkçı söylemler, bariz hakem hataları nedeniyle bölge kulüpleriyle birlikte TFF'de yapılan görüşmenin detayları ortaya çıktı

A+A-
Kulüpten yapılan açıklamada, toplantının kendileri açısından çok olumlu geçtiği vurgulanarak, önümüzdeki sezondan itibaren, TFF'nin Bölge kulüplerinin hassasiyetlerinin titizlikle üstünde durulacağı kaydedildi.
 
 
Denizli Büyükşehir Belediyespor'la oynadığımız Play-Off yarı final rövanş maçında hakem faciasıyla mağdur edilmiş olmamız kentimizi ve bölgemizi ayağa kaldırmakla kalmadı, ülkede de geniş yankı uyandırdı.
 
SES GETİRDİ
Yıllardır maruz bırakıldığımız haksızlık ve adaletsizlikler ilk kez bu kadar ses getirdi. Bunun neticesinde yine bölgemiz açısından da ilkler yaşandı. Bölgemizdeki profesyonel ve amatör kulüpler ilk kez büyük dayanışma örneği sergiledi. Kulübümüzün öncülüğünde kentimizde yapılan toplantıya 24 kulüp katıldı,mazeret göstererek katılamayanlar da destek mesajları verdi ve aldığımız kararların arkasında durdu.
 
 
TFF İLE TOPLANTI OLUMLU GEÇTİ
Daha sonra aldığımız kararları paylaşmak üzere Futbol Federasyonu tarafından İstanbul'a davet edildik. Bölge kulüplerinin temsilcilerinden oluşan heyet, TFF yönetimi ile yapılan toplantıda dik ve taviz vermeyen bir duruş sergiledi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yöneticilerinin katıldığı toplantı iki etaplı yapıldı. İlk bölümde tüm bölge kulüpleri yer aldı. Kulüp temsilcileri haksızlık ve adaletsizlikleri dile getirdi. Son derece olumlu bir görüşme oldu ve yaklaşık 2 saat sürdü.
 
SABANCI KÜME DÜŞTÜ
Hakem Hüseyin Sabancı'nın klasman düşürülerek cezalandırıldığı Demirören ve TFF yöneticileri tarafından teyit edildi. Bölge kulüplerinin maruz kaldığı haksızlık ve adaletsizliklerin önüne geçileceği, bundan sonra TFF uygulamaları ve hakem atamalarında daha titiz davranılacağı dile getirildi.
 
TFF DEN TESİS SÖZÜ
Kulübümüzün yapmak istediği tesis projesi başta olmak üzere bölgede yeni tesislerin yapılması için destek sözü verildi.Demirören ve ekibi,23 Haziran'da yapılacak TFF seçiminden sonra Diyarbakır'a gelerek bölge kulüpleri ve spor adamlarıyla toplantılar yapılacak.
 
 
TFF İLE DİYALOĞA DEVAM
Bölge kulüpleri ve TFF arasında yaşanan diyaloğ ve iletişim eksikliğinin giderilmesi için bizzat Demirören tarafından ekibine talimat verildi.
 
 
IRKÇI SALDIRILARA SON
Kulüp temsilcileri, kulübümüze yapılan haksızlığı kendilerine yapılmış sayarak kararlılık ve dik duruş sergiledi.Bölge takımlarımıza deplasman maçlarında yapılan ırkçı saldırılar ve bunlara gerekli cezalar verilmemesi gibi önemli konular dile getirildi. Demirören,bu konudan çok rahatsız olduklarını,gerekli yasal düzenleme ve talimatları yeni sezonda uygulamaya koyarak,sporun ruhuna yakışmayan ve ülke bütünlüğünü bozmayı amaçlayan bu çirkin olaylara en ağır cezaları vermeyi taahüt etti.
 
Kulüp temsilcileri, liglerin oluşum şekli ve statüsü,bu statülerin bölge takımları için yarattığı adaletsizliği,MHK'nin hakem atama biçimlerini de eleştirdi. Demirören ve kurmayları bu konularda da federasyon seçiminden sonra önemli düzenleme ve değişim sinyali verdi. Özetle ;çok olumlu bir zirve ve süreç oldu. Ancak gerek bizler artık söz değil,icraat istemekteyiz. Bu işin takipçisi olacağız. TFF seçiminden sonra Diyarbakır'da yapılacak toplantı büyük önem taşımaktadır.
 
YASAL UYARI: BU HABER DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİKTİR. KAYNAK GÖSTERMEDEN KULLANILAMAZ.

HABERE YORUM KAT