1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF Doğu'da futbolu öldürmeye kararlı
TFF Doğu'da futbolu öldürmeye kararlı

TFF Doğu'da futbolu öldürmeye kararlı

Bu sezon BAL Liginde mücadele edecek olan Diyarbakırspor'a TFF'den fikstür çekimi için davet faksı geldi.

A+A-

Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit, daha öncede kamuoyuna deklare ettikleri gibi, BAL Liginde play-Off sisteminin geri çekilmemesi halinde liglere katılmayacaklarını bir kez daha ifade ederek şunları söyledi: "TFF'nin bu yıl yine önümüze getirdiği play-off uygulaması özellikle doğu kulüpleri için büyük bir haksızlıktır. Bunun adı Bölgesel amatör ligdir, play-off uygulaması bu lig için asla uygun değil, tam bir haksızlık tam bir tezattır. Futbol Federasyonlarının temel görevi futbolu, ülkenin dört bir yanına eşit şekilde yaymak ve teşvik etmektir. Buranın koşullarını ya bilmiyorlar, ya da birilerine göre kural koyuyorlar. Bayram öncesi Diyarbakır'da, Mardinspor, Kurtalanspor, Tatvan Gençlerbirliği, Erganispor, Cizre Basra spor, Yüksekova Belediyespor, Bingöl Çapakçurspor ve Diyarbakırspor olarak başkanlar düzeyinde toplandık ve taleplerimizi TFF'ye ilettik.

TFF dün itibariyle bu ayın 14'ünde fikstür çekimi için bizleri davet eden yazısı elimize ulaştı. Kulübümüz ve diğer kulüplerimiz adına kendilerine  bu statü değişikliği geri çekilmediği müddetçe liglere katılmayacağımızı bir kez daha ifade eden cevabi faksımızı TFF'ye gönderdik.

Bayram öncesi acil olarak toplanıp ilk etapta yapılabileceklerimizi diğer kulüplerimizle değerlendirmiştik. Bayram sonrası bir kez daha yapılacaklar için diğer kulüplerimizle oturup konuşacağız. Play-Off sistemiyle adil bir yarış olmayacağını üstüne basarak bir kez daha söylüyoruz, "Bunu geri çekin, bu uygulama doğu kulüplerinin kapısına kilit vuracaktır. 1 Kuruş geliri olmayan, dünya kadar borçla amatör statüdeki takımların şevkini ve direncini kırmaktasınız. Binbir zorlukla kendi grubunu 1.-2. bitiren kulüpleri götürüp kuzu gibi batı grup birincileri ile kapıştırmak asla hakkaniyetli bir uygulama değildir. O zaman bu ligin adını değiştirin 4. Lig yapın, hani bunun bölgeselliği nerde kaldı.

TFF bu uygulamayı geri çekmezse kesinlikle grupta kulüp bulamaz, bunun sonuçları futbol adına zulümdür, haksızlıklık."

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT