1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF Diyarbakır'da futbolu bitiriyor iddiası
TFF Diyarbakır'da futbolu bitiriyor iddiası

TFF Diyarbakır'da futbolu bitiriyor iddiası

TFF'nin skandal kararı sonrası Diyarbakır Amatör ligi kapanma aşamasına geldi, iki takım ihraç edildi diğer takımlar tepki için maçlara çıkmayacak.

A+A-
TFF'nin geçtiğimiz hafta Diyarbakır amatör Liginden Sanayi Spor ile Diyar 21 kulüplerini liglerden ihraç etmesine tepkiler sürüyor.
 
Diyarbakır 1.Amatör Futbol Liginde Lider durumda bulunan Sanayi Sitesispor Klübü Başkanı Şirin Ecevit Talva, TFF tarafından ligden ihraç edilmeleri nedeniyle açıklamada bulunarak karara sert tepki gösterdi. Talva açıklamasında TFF'nin akıl almaz skandal kararı Diyarbakır'da ve bölgede futbolun bitirilmesine yönelik ırkçı bir tutum olduğu değerlendirmesinde bulunarak şu açıklamayı yaptı:
 
"Keyfi Kararla İhraç Edildik"
 
"Hepinizin yakından takip ettiği üzere Diyarbakır 1.Amatör Küme 2014-2015 futbol sezonu geçen hafta oynanan 4.hafta maçları ile devam etmişti. Takımım Sanayi Sitesispor'un 4 hafta sonunda Lider durumda olduğu Diyarbakır 1.Amatör Küme'de mücadelemize devam ederken Diyar 21 Spor ile beraber TFF tarafından ligden ihraç edildiğimiz kararı çıktı. Şimdi bu kararı alan mercilere soruyorum, Takımım Sanayi Sitesispor'un suçu ne? Sezon başında büyük emeklerle yönetim kurulumuzu oluşturup, lige katılmak için takım olarak üstümüze düşen her türlü hazırlığı yapıp, maddi külfete girerek, büyük emekler harcadık.
 
Sezon başı başvurumuz kabul edilerek lige kabul edildik ve ligde 4 hafta maçlara çıkıp centilmence mücadelemize devam ettik ve hiç beklenmedik şekilde, anlamakta zorluk çektiğimiz keyfi bir kararla TFF tarafından 5.Hafta maçları öncesi ligden ihraç edildik.
 
Diğer Takımlarda Sahaya Çıkmayacak
 
Bu durum üzerine, Bizimle beraber ligden ihraç edilen Diyar 21 Spor'un dışında Diyarbakır 1.Amatör Kümede yer alan diğer takımlar; 1903 Kartalspor, Sur Gençlikspor, Yenişehir Harbişspor,Ayspor, Öz Diyar Gençlikspor, Ergani Yıldızspor, Ergani Gençlerbirliğispor, Diyarbakır Futbol Klübü, Seyrantepe Gençlikspor ve Gazilerspor takımları ile yaptığım görüşmede, iki Ergani takımı yöneticileriyle görüşüp daha sonra karar vereceklerini, Kalan diğer 8 takım ise karara tepki olarak maçlara çıkmayıp, lige katılmayacaklarını beyan ettiler.
 
"Ya Hakkımızı Savunun Ya Da O Koltukları İşgal Etmeyin"
 
Bu durumda Diyarbakır 1.Amatör Futbol Ligi 2014-2015 sezonu yarım kalıp oynanmayacak. Açıkça ifade ediyorum, TFF Bölgemizde, özellikle aldığı kararlar ile futbolu bitirmenin peşinde ve bu adil olmayan kararlara maalesef Diyarbakır'da ki futbol adamları ve kurumlar sessiz kalmaktadırlar. Görevini yapamayan ve kulüplerin hakkını savunamayan idarecilerin o koltuklarda oturmaması gerek, ya hakkımızı savunsunlar ya da o makamları boşuna işgal etmesinler.
 
Bizler kulüplerimizi yaşatarak, iş adamlarını spora yatırım yapmaları yönünde teşvik edip klüplerimizde görev almalarını sağlayarak ülke ve Diyarbakır futboluna katkı sunmaya çalışırken, bu tür ihraç kararlarıyla mücadele ettiğimiz ligin kaderini etkileyen absürt kararlara imza atanların mantığını anlayamıyor ve bu kararı kınadığımı belirtiyorum" 

HABERE YORUM KAT