1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'TFF Diyarbakır'da futbolu bitiriyor'
'TFF Diyarbakır'da futbolu bitiriyor'

'TFF Diyarbakır'da futbolu bitiriyor'

TFF'nin skandal kararı sonrası Diyarbakır Amatör ligi kapanma aşamasına geldi.

A+A-
TFF'nin geçtiğimiz hafta Diyarbakır amatör Liginden Sanayi Spor ile Diyar 21 kulüplerini liglerden ihraç etmesine tepkiler sürüyor..
 
Diyarbakır 1.Amatör Futbol Liginde Lider durumda bulunan Sanayi Sitesispor Klübü Başkanı Şirin Ecevit Talva TFF tarafından ligden ihraç edilmeleri nedeniyle  açıklamada bulunarak karara sert tepki gösterdi.
 
Talva açıklamasında TFF'nin akılalmaz skandal kararı Diyarbakır'da ve Bölgede futbolun bitirilmesine yönelik ırkçı bir tutumdur değerlendirmesinde bulunarak şu açıklamayı yaptı:
 KAMUOYUNUN BİLGİSİNE
''TFF DİYARBAKIR'DA VE BÖLGEDE FUTBOLUN BİTİRİLMESİ İÇİN ÇABA HARCIYOR.''
Hepinizin yakından takip ettiği üzere Diyarbakır 1.Amatör Küme 2014-2015 futbol sezonu geçen hafta oynanan 4.hafta maçları ile devam etmişti.
Takımım Sanayi Sitesispor'un 4 hafta sonunda Lider durumda olduğu Diyarbakır 1.Amatör Küme'de mücadelemize devam ederken Diyar 21 Spor ile beraber TFF tarafından ligden ihraç edildiğimiz kararı çıktı.
 
Şimdi bu kararı alan mercilere soruyorum,Takımım Sanayi Sitesispor'un suçu ne?
Sezon başında büyük emeklerle yönetim kurulumuzu oluşturup,lige katılmak için takım olarak üstümüze düşen her türlü hazırlığı yapıp,maddi külfete girerek, büyük emekler harcadık.Sezon başı başvurumuz kabul edilerek lige kabul edildik ve ligde 4 hafta maçlara çıkıp centilmence mücadelemize devam ettik ve hiç beklenmedik şekilde,anlamakta zorluk çektiğimiz keyfi bir kararla TFF tarafından 5.Hafta maçları öncesi ligden ihraç edildik.
 
Bu durum üzerine,Bizimle beraber ligden ihraç edilen Diyar 21 Spor'un dışında Diyarbakır 1.Amatör Kümede yer alan diğer takımlar; 1903 Kartalspor,Sur Gençlikspor,Yenişehir Harbişspor,Ayspor,Öz Diyar Gençlikspor,Ergani Yıldızspor,Ergani Gençlerbirliğispor,Diyarbakır Futbol Klübü,Seyrantepe Gençlikspor ve Gazilerspor takımları ile yaptığım görüşmede,Iki Ergani takımı yöneticileriyle görüşüp daha sonra karar vereceklerini,Kalan diğer 8 takım ise karara tepki olarak maçlara çıkmayıp,lige katılmayacaklarını beyan ettiler.Bu durumda Diyarbakır 1.Amatör Futbol Ligi 2014-2015 sezonu yarım kalıp oynanmayacak.
Açıkça ifade ediyorum,TFF Bölgemizde,özellikle aldığı kararlar ile futbolu bitirmenin peşinde ve bu adil olmayan kararlara maalesef Diyarbakır'da ki futbol adamları ve kurumlar sessiz kalmaktadırlar.Görevini yapamayan ve klüplerin hakkını savunamayan idarecilerin o koltuklarda oturmaması gerek,ya hakkımızı savunsunlar yada o makamları boşuna işgal etmesinler.
 
Bizler klüplerimizi yaşatarak,iş adamlarını spor'a yatırım yapmaları yönünde teşvik edip klüplerimizde görev almalarını sağlayarak Ülke ve Diyarbakır futboluna katkı sunmaya çalışırken, bu tür ihraç kararlarıyla mücadele ettiğimiz ligin kaderini etkileyen absürt kararlara imza atanların mantığını anlayamıyor ve bu kararı kınadığımı belirtiyorum.
 

HABERE YORUM KAT