1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF bu hakeme nasıl görev veriyor?
TFF bu hakeme nasıl görev veriyor?

TFF bu hakeme nasıl görev veriyor?

Diyarbakırspor'u haksız bir şekilde katleden olay hakemin o kadar çok vukuatı var ki, halen bu ülkede nasıl düdük çalıyor şaşırmamak elde değil. Şimdiye kadar çıktığı neredeyse maçların çoğunda olay, olay olay var. Çoğunlukla doğu takımlarını biçmek için

A+A-
Şanlıurfa'yı şansız hakem yaktı !!!
Yazan: Hakan Coşkun
Yayın tarihi: 17 Ekim 2012 , 16:35
 
 
 
yazar_425.jpgBu hafta Şanlıurfa'da oynanan Şanlıurfaspor – 1461 Trabzon maçında yaşananları hepimiz gördük. Hakemin maçı idare edemediği gün gibi aşikar. Bir maç bu kadar ucuz tatil edilir mi? 
 
Düşünün ki maç İstanbul'da ve örnek olarak Güngörenspor – 1461 Trabzon karşılaşması var. 
Bu olaylar İstanbul'da çıksa bu hakem maçı tatil eder miydi? 
Bu sorunun cevabını hepimiz biliyoruz tabii ki kesinlikle etmezdi. 
 
Şanlıurfa halkının Trabzonspor ile olan ilişkilerini neredeyse tüm Türkiye biliyor. 
Trabzon ve Şanlıurfa iki kardeş şehir gibidirler. Nasıl olur da böyle bir maçta bu olaylar çıkar? Olayları Şanlıurfaspor taraftarlarının art niyetle çıkardığı iddia ediliyor peki diyelim ki olayları taraftarlar art niyetle çıkardı, daha maçın üçte biri oynanmışken neden rakip takım futbolcularına değil de, hakeme saldırdı. 
Art niyet olsa rakip futbolcuya saldırmazlar mı? 
Kaldı ki Şanlıurfaspor çok kötü oynamıyor ve daha maçın bitmesine 55 dakika var ve bu zaman içinde her şey değişebilir. Taraftar neden böyle bir şey yapsın ki? 
Bunun mantıkla uzaktan yakından alakası yok! 
Kaldı ki olayların içinde hemen hemen tüm yöneticiler vardı. Hatta öyle biri vardı ki, yönetici Mustafa Tokmak ; aynen açıklamasını kopyalıyorum; "Olaylar yaşanırken ben önce seyircileri teskin etmek üzere protokolden tribünlerin önünde seyirciye engel olmaya onları teskin etmeye çalışırken; hakemin etrafını sporcularımızın sardığı 2.kırmızı kartın çıktığını gördüm. Bu esnada çok hızlı bir şekilde koşarak kart sayısının artmaması için hakemin ve sporcularımın arasına girmişim. Ancak sporcularımdan bir kısmı ve 4.hakem, koşarak geldiğimden dolayı hakeme bir fiili taciz yapacağımı zannederek beni tutmaya çalıştılar. Görüntülerin devamına bakılacak olursa ben başkan ve diğer yöneticiler hakemin sahadan çıkmasına yardımcı olduk" 
ve bu açıklamasının ardından hemen istifa ettiğini açıkladı. 
 
Şimdi bu maçı katleden hakeme soruyorum. Sen nasıl olur da doğuda ve güneydoğuda spor anlamında yönetici olmayı çok az kabul eden adam varken, hayatını maddi, manevi Şanlıurfaspor'a adamış birini, hem Şanlıurfa'dan hem de futboldan küstürürsün? 
Bunu yapmaya hakkın yok! 
 
Bana bak Hüseyin Sabancı ; sen var ya Türk futbolunun en büyük katilisin. 
Yıllardır o bölgede futbolun ve sporun ilerlemesi için hem devletimiz, hem de orada yaşayan vatandaşlarımız çok gayret gösterdiler ama sen ne yaptın ? Böylesi kolay yönetilecek bir maçı tatil ederek katlettin, bu güne kadar emek veren tüm spor camiasına ihanet ettin. MHK bu konuda ne yapar bilemem ama senin yüzünden Şanlıurfaspor büyük bir cezanın eşiğinde ne yazık ki. Elbet Şanlıurfaspor taraftarları, halkı ve yönetimi de savunmasını ellerinden geldiğince yapacaklar, hatta bu konuda kulüp basın sözcüsü Halil İbrahim Tepe'nin de gerekli açıklamaları var ama inan bana seni hiçbir zaman unutmayacaklar Hüseyin Sabancı ! 
Sen Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin futbol yatırımlarını ve hayallerini bitiren adam olarak tarihe geçeceksin !  Kaynak: Ajansspor
 
http://www.ajansspor.com/yazarlar/hakancoskun/h/20121017/sanliurfayi_sansiz_hakem_yakti_.html

HABERE YORUM KAT