1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TEVG'den ağız ve diş sağlığı etkinliği
TEVG'den ağız ve diş sağlığı etkinliği

TEVG'den ağız ve diş sağlığı etkinliği

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEVG)Ergani Öğrenim Birimi tarafından okullarda uygulamalı ağız ve diş sağlığı etkinliği başlattı.

A+A-
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEVG) Ergani Öğrenimi Birimi tarafından okullarda uygulamalı ağız ve diş sağlığı etkinliği başlattı.
 
Birim Sorumlusu Cengiz Bozdoğan amaçlarının ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek olduğunu belirterek, “Ağız ve diş sağlığı hakkında çocuklarımıza bilgi vermek ve doğru tutum geliştirmek amacıyla,  Ergani Öğrenim Birimi olarak gönüllülerimizin desteğiyle Ergani İMKB yatılı bölge ortaokulunda 5.6.7. ve 8. Sınıflar da bulunan toplam 249 öğrencimize ağız ve diş sağlığı etkinliği uyguladık.
 
İlçe Kaymakamız Sn. Eşref Yonsuz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ahmet Atabey'in Destekleriyle İlçe genelinde bin çocuğa uygulanacak olan etkinlikle birlikte çocukların ağız ve diş sağlığını koruma, fırçalama teknikleri, diş sağlığı için dengeli beslenme yöntemlerini uygulamalı olarak vermekteyiz” dedi. Etkinliğin sonunda öğrencilere diş fırçası ile diş macunu hediye edildi.
 

HABERE YORUM KAT