1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tesisleşme yönünde önemli gelişme var
Tesisleşme yönünde önemli gelişme var

Tesisleşme yönünde önemli gelişme var

Spor Genel Müdürlüğü, Seyrantepe’deki tesis yerinin Diyarbekirspor’a tahsis edilmesini resmen kararlaştırdı.

A+A-

 Şimdi gözler protokolün imzalanmasında ve tesisi yapma sözü veren TFF’de.
 
Genel Müdür Baykan’dan onay


Diyarbekirspor’un tesis çalışması için önemli bir gelişme yaşandı. Daha önce Ankara’ya giderek Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ve diğer yetkililere bu konudaki taleplerini iletip destek isteyen kulüp yönetiminin isteğine olumlu cevap verilmişti. Genel müdürlük yetkililerinin talimatı ile başlatılan çalışmalar tamamlanırken, Genel Müdür Mehmet Baykan’ın imzası ile Seyrantepe Spor Kompleksi içinde yer alan tesisin yeri ve kullanımının kulübe tahsis edilmesi resmiyet kazandı.
 
Protokol imzalanacak


Konu ile ilgili onay yazısı bundan sonraki çalışmaları beraber yürütecek olan kulübe ve Spor İl Müdürlüğü’ne gönderildi. Bundan sonraki aşamada, tesisin yeri için kulüp ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında protokol yapılacak. Protokolün yapılmasından sonra, tesis yapımı için söz veren TFF ile irtibata geçilecek. TFF, yer tahsisi yapılması halinde kulübe tesis yapma sözü vermişti.
 
Katkısı ve desteği olanlara teşekkür


Diyarbekirspor A.Ş., konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi: “Kulübümüzün geleceği için büyük önem taşıyan tesisleşme konusunda önemli bir adım atılmıştır. Sürdürdüğümüz görüşme ve çalışmalar sonunda tesisin yerinin kulübümüze tahsisi konusunda Spor Genel Müdürlüğü’nden resmi onay çıkmıştır.

Katkılarından dolayı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk,TFF Başkanvekili Nihat Özdemir, TFF Eski Asbaşkanı Edip Eren ile Spor Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Şevket Özerdem’e bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bu konuda iyi niyet gösteren Diyarbakır’daki ilgili kurumların süreci hızlandırması ve Futbol Federasyonu’nun katkılarıyla bu tesisi kentimize kazandırmayı planlamaktayız.”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler