1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tesis mayıs'ta tamam
Tesis mayıs'ta tamam

Tesis mayıs'ta tamam

Kayapınar Belediyesi tarafından Gaziler bölgesi TEDAŞ yanındaki 17 bin metrekare alan üzerinde yapımına başlanan spor kompleksi bitme aşamasına geldi. Çalışmaları denetleyen Kayapınar Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Dağ, spor kompleksinin bu yıl Mayıs ayı

A+A-

'YÜZDE 70'İ TAMAMLANDI'

Kayapınar Belediyesi tarafından 17 bin metrekare alan üzerinde 2012 Nisan ayında yapımına başlanan spor kompleksinin yüzde yetmişlik bölümü tamamlandı. Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan Yardımcıları Aynur Yılmaz ve  İhsan Avcı, meclis üyeleri ve teknik elemanlarla çalışmaları yerinde inceledi.

Tesisi yapan firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Vekili Mahmut Dağ, yapımına 2012 yılı Nisan ayında başladıkları  spor kompleksinin  şu an itibarıyla yüzde 70 oranında tamamlandığını söyledi.

'SPORA DAİR HER ŞEY VAR'

 Dağ,” 17 bin metrekare alan üzerinde kurulan spor kompleksinde 300 kişilik çok amaçlı kapalı spor salonu, iki halı saha, idman sahası, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortu, kafeterya, fitnes ve koşu parkurları içinde bulundurmakta. Ayrıca sporcuların konaklayabilecekleri 49 yataklı son derece lüks odalar mevcut. Halı sahalar ve idman sahası belediyemiz bünyesinde sporcular yararlanacağı gibi halkımızın yararlanacağı yer olacak. Diğer alanlar tüm halkımıza açık alanlar olacak ve sağlıklı yaşam için bu tesis büyük bir imkân sunacaktır. Bu yılın Mayıs ayında yapımı tamamlanarak halkımızın hizmetine girecektir “ dedi.

HABERE YORUM KAT