1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Tesettürlü Muhafazakar Oteller
Tesettürlü Muhafazakar Oteller

Tesettürlü Muhafazakar Oteller

İslam inancını içinde yoğun olarak yaşayan kadınların seçimi olan tesettür,

A+A-

İslam inancını içinde yoğun olarak yaşayan kadınların seçimi olan tesettür, bazı durumlarda birçok şeyden geri kalmalarına neden olsa da bu durumdan şikayetçi olmayan bayanlar için çok fazla sorun teşkil etmemektedir. Tesettürlü bayanların önceki yıllarda mahrum kaldıkları birçok tatil olanağı artık muhafazakar otellerin varlığı ile ortadan kalkmıştır. Tatilini en iyi şekilde geçirmek isteyen muhafazakar kesim için özenle verilen tatil hizmetleri, bayanların ve erkeklerin ayrı olarak beklentilerini en doğru şekilde karşılayacak şekildedir. Tesettürlü olduğu için tatil yerlerine gitse bile havuza ve denize giremeyen bayanlar,  sayesinde rahatlıkla kadınlar arasında yüzebilme imkanına sahiptir.

Ucuz Muhafazakar Otel Önerileri

Muhafazakar otellerin gene olarak pahalı bir fiyatta olması pek çok kişinin tatil fikrinden vazgeçmesine neden olmaktadır. Alınan tatil hizmetlerinin aynı olmasına karşın in birçoğunda fiyatların neredeyse iki katı olduğu görülmektedir.

Muhafazakar tatili daha uyguna getirmek için erken rezervasyon işlemleri için yapılan indirim dönemlerini iyi takip etmek gerekiyor. Belli olan tatil dönemi için belirlenen bir tarihe erken rezervasyon yaptırarak, tatil bütçesini fazla aşmadan tatil yapma olanağı bulunabilir. Genellikle ailelerin tercih ettiği muhafazakar otellerde bayanların daha çok rahat etmesi ve birçok hizmetten yararlanmaları söz konusu olacaktır.

İslami Balayı Otelleri

Son derece özel geçmesi gereken balayı, çiftlerin yeni yaşamlarında yaşayacakları en özel zamanların şahidi olacak muhafazakar balayı otelleri en ideal tercihlerden olacaktır. Tesettürlü olan gelinlerin bu tatil yerlerinde daha rahat havza ve denize girmeleri söz konusudur. Ayrıca lüks sayılabilecek konforlu oda hizmetleri ile muhafazakar otellerin birçoğunda bu tür hizmetleri bulmak mümkündür.

Tesettürlü ve muhafazakar olduğu için kendilerini keyifli bir balayından soyutlamak istemeyen çiftlere yönelik islami oteller, yurdun birçok yerinde aktif olarak hizmet vermektedir. Sakin ve rahatlatıcı manzaraları ile doğa ile iç içe olmak isteyen balayı çiftleri için önerilecek pek çok İslami otel bulunmaktadır.   Muhafazakar otel seçimi yaparken alkollü içecek satışının olmamasına ve kadınlara özel havuz ve plaj imkanlarının var olmasına dikkat etmek balayının düşünülenden keyifli geçmesini sağlayacaktır.

Muhafazakar Tatil Nasıl Olmalıdır?

Muhafazakarlık kavramının çoğu kişiye göre değiştirilebilir yanının olması, muhafazakar bir tatilin nasıl olacağı konusunda da bazı soru işaretlerine neden olmaktadır. Tatil hizmetlerinin her adımında İslam inancının gözetiliyor olması layıkıyla muhafazakar tatil yapmayı sağlamaktadır. Bayanların tesettürüne uygun düşecek hizmetlerin yanı sıra, helal olmayan yiyecek ve içeceklerin muhafazakar otellerden içeri girmesi, İslami tatil anlayışına ters düşecek durumlar arasındadır. Oldukça hassas hizmet anlayışına sahip olan muhafazakar oteller, bu noktada İslami otel beklentisi olan kişilerin tatil ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermektedir. Bu tür tatil hizmetleri sayesinde muhafazakar tatil yapmanın mutluluğu ile işine son derece motive olarak dönüş yapan kişilerin sayısı oldukça fazladır.

İslami Alternatif Tatil Tavsiyeleri

Tatil tavsiyesi istendiğinde ilk ölçü olarak deniz ve havuzu örnek gösterilmesinin yanı sıra muhafazakar insanlar için tatil anlayışı içinde birçok alternatif tatil tavsiyesi yer alabilir. Genel beklenti İslam koşularının hakim olduğu muhafazakar oteller olmasından dolayı kaplıca veya tatil köyleri ideal tavsiyeler arasında yer alabilir.

Tatilin amacına ulaşmasını sağlama konusunda iddialı olan birçok muhafazakar otel, tatilden memnun dönmek isteyen kişilerin beklentilerini karşılayacak hizmet kapasitesine sahiptir. Pek çok muhafazakar otelde bulunmayan kadınlara özel plaj ve havuz, tesettürlü bayanların tatilinden tam anlamıyla istedikleri keyfi bulamamalarına neden olmaktadır. Bu nedenle arasında karşılaştırma yaparken imkanları fazla olan ancak fiyatı ekonomik olan oteller tercih edilmelidir. 

HABERE YORUM KAT