1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Tesettürlü Bayanların Dikkat Etmeleri Gerekenler Nelerdir?
Tesettürlü Bayanların Dikkat Etmeleri Gerekenler Nelerdir?

Tesettürlü Bayanların Dikkat Etmeleri Gerekenler Nelerdir?

Ne yazık ki günümüzde tek amaçları Allah’ın emirlerini yerine getirmek olan tesettürlü bayanların üzerinde yoğun bir baskı oluşturulmaktadır.

A+A-

Ne yazık ki günümüzde tek amaçları Allah’ın emirlerini yerine getirmek olan tesettürlü bayanların üzerinde yoğun bir baskı oluşturulmaktadır. Toplum içerisinde tesettürlü bayanların giyim tarzlarından davranışlarına kadar sıkı bir takip söz konusu olurken özellikle de yeni tesettüre giren ya da tesettürlü genç bayanların boy boy resimleri izinsiz olarak sosyal medya hesaplarından paylaşılmaktadır. Tek suçları kapanmayı seçmek olan genç kızlarımız ve kadınlarımız maalesef ki toplam tarafından şuursuzca hedef gösterilmektedir.

Bu süreçte tesettürlü kızlarımıza ve kadınlarımıza düşen görev ise daha dikkatli olarak kötü niyetli insanların ağızlarına laf vermekten kaçınmalarıdır. Peki, tesettürlü bayanların dikkat etmeleri gerekenler nelerdir? Öncelikle tesettürün kelime anlamı çok iyi bilinmeli ve bunun dini bir emir olduğu unutulmamalıdır. Yani örtünme tam olarak sağlanmalıdır. Tesettür sadece saçların değil namahrem olarak kabul edilen tüm vücut hatlarının örtülmesidir. Bu nedenle tesettüre girmek isteyen bayanların bunu idrak ederek tesettürü tercih etmeleri gerekir.

Yani başınızı kapatıp vücuda yapışan dar pantolonlar ya da elbiseler giymeniz artık mümkün değildir. iniz ve kıyafetleriniz vücut hatlarınızı belli etmeyecek şekilde seçilmelidir. Ancak yeni kapanmaya karar veren genç kızlarımız için alışma sürecinde onları çok sıkmadan kademeli olarak giyim alışkanlıklarını değiştirmelerine yardımcı olunması daha doğru olacaktır. Çünkü genç tesettürlü kişilerin modaya duydukları yakın ilgi ilk günlerde yoğun bir baskı altına alınmaları durumunda vazgeçmelerine neden olabilmektedir.

Günümüzde internet üzerinden hizmet veren zenruba.com gibi online sayesinde tesettürlü bayanlara aradıkları giyim ürünlerini bulmaları konusunda büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Zenruba uzun yıllardır tesettür giyim konusunda hizmet vermekte olup sadece tesettür giyim markaları tarafından üretilen tesettür giyim ürünlerinin satışına yer verdiği için daha fazla seçenek sunmaktadır.

HABERE YORUM KAT