1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tesettüre sahip çık
Tesettüre sahip çık

Tesettüre sahip çık

Tesettüre Çağrı Platformu (TES-ÇAĞ) üyesi Vefa-Der'in düzenlediği "Tesettüre Sahip Çık" konulu konferansta yapılan konuşmalarda tesettürün Müslüman kadının ahdi olduğuna dikkat çekildi.

A+A-

Tesettürün her alanda serbest olması için faaliyette bulunan Tesettüre Çağrı Platformu' (TES-ÇAĞ)na üye derneklerden Vefa-Der, Diyarbakır'ın Bismil İlçesi "Tesettüre Sahip Çık" konulu bir konferans düzenlendi.

Bayanlara yönelik düzenlenen konferansa Mazıdağı Tesettüre Çağrı Platformu Kadın Kolları komisyonundan Tuba Tuna, Meryem Tuna, Gülsüm Tuna, Susa Dağ ve Doğruhaber Gazetesi yazarlarından Sümeyye Ürük konuşmacı olarak katıldı.

Çocuklarınıza Tesettür Bilincini Verin
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans Doğruhaber Gazetesi yazarlarından Sümeyye Ürük'ün konuşmasıyla devam etti. Tesettürün bir ahd olduğunu, vefanın da takva ile yerine getirilmesi gerektiğini vurgulayan Ürük, Allah'ın Kur'an-ı Kerim'de kadına bir tesettür modelini çizdiğini ve Müslüman kadının da bu modelin dışına çıkmaması gerektiğini söyledi. Anne ve ablalara seslenen Ürük, "çocuklarınıza tesettür bilincini verin" dedi.

Şiir ve ilahilerin okunduğu programda kısa bir skeç oyunu sahnelendi. Program dua ile sona erdi. (Hasan Gündüz - İLKHA)