1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TEŞEKKÜRLER ÇOCUKLAR & TEŞEKKÜRLER AMEDSPOR
TEŞEKKÜRLER ÇOCUKLAR & TEŞEKKÜRLER AMEDSPOR

TEŞEKKÜRLER ÇOCUKLAR & TEŞEKKÜRLER AMEDSPOR

DİYARİNSESİ.ORG - Ziraat Türkiye Kupasında onca zorlu ekip arasından sıyrılarak çeyrek final oynayan Amedspor bu akşam Fenerbahçe karşısına rövanş karşılaşmasına çıktı.

A+A-

Amedsporlu taraftarlar hiç bir gerekçe ortada yokken il güvenlik kurulu tarafından karşılaşmaya alınmadı. Diyarbakır'da oynanan ilk karşılaşmada 3-3'ün rövanşında İstanbul Ülker Stadında oynanan karşılaşmayı ev sahibi dünyaca ünlü oyuncularını sahaya süren, 100 milyon dolarlık bütçeli Fenerbahçe, 1.5 Milyonluk Amedspor'u 3-1 mağlup etti.

TEŞEKKÜRLER AMEDSPOR

Türkiye ikinci liginden gelerek, onca zorlu ekip arasından sıyrılarak, süper lig ekiplerine nal toplatan, TFF'nin verdiği akıl almaz cezalara rağmen ÇEYREK FİNAL, üstelik bursa gibi bir ekibi hemde kendi evinde eze eze yenerek çeyrek finale gelen Amedspor bu kupayı çoktan almayı hak etmişti.

"BARIŞ" DİYENE 12 MAÇ

Çok kısıtlı bir bütçe ile kurulan Amedspor'u taşıyan en iyi oyuncularından bir tanesi Deniz Naki barış-özgürlük deyince TFF dünyada görülmeyecek bir şekilde, futbol dışında da ceza vermeyi uygun gördü. Amedsporun çarkı döndüren dişlilerinden biri olan Deniz Naki'ye tam 12 maç verirken acaba sahada durudurulamayan Amed'i bu şekilde durdurmayı düşündüler. Neredeyse hiç bir maçına, ceza olmaksızın taraftarları alınmayan bu takımı yürekten alkışlıyoruz...

Burada yapılacak tek şey sahada bileği bükülemeyen bu koca yürekli çocukları alınlarından öpmek ve takdir etmektir. Teşekkürler çocuklar, teşekkürler AMEDSPOR, bu kent sizinle gurur duyuyor, sizler görevinizi en iyi şekilde yerine getirdiniz.  Malzemecisinden, teknik direktörüne, antrenörlerine, taraftarlarına, yöneticilerine, yerel basınına herkese kocaman bir alkış.. SİZ BU KUPAYI bursada ZATEN ALDINIZ...

HABERE YORUM KAT