1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 'Terörü yenmek, eğitimle mümkündür'
'Terörü yenmek, eğitimle mümkündür'

'Terörü yenmek, eğitimle mümkündür'

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, terörü yenmenin eğitimle mümkün olduğunu söyledi.

A+A-

Bakan Yılmaz, Ramazan Bayramı'nın 3'üncü gününde karayolu ile Ankara'dan memleketi Sivas'a geldi. Sivas Belediyesi tarafından tarihi kalede bulunan çay bahçesinde düzenlenen bayramlaşma programına katılan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada,bayramda birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak yoksulların, gariplerin unutulmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin birçok problemi olduğunu ve bu problemleri aşacağını söyleyen belirten Yılmaz, "Çözemeyeceğimiz, aşamayacağımız hiçbir problem yok. Nedir Türkiye'nin önündeki problem? Terör, ekonomi ve eğitim problemi var. Terör probleminde nasıl bir mücadele veriliyor gördünüz. Şehitlerimiz oluyor, gazilerimiz oluyor. Ama dış güçlerin maşası olan bir terör örgütü olduğu sürece, 'Türkiye'de ezan dinmez, bayrak inmez, şehitler ölmez, vatan bölünmez' diyenler olduğu sürece bu mücadele ilelebet devam edecektir. Ama şunu biliyoruz ki bu mücadelenin kazananı hak yolda, doğru yolda olandır. Hak yolda doğru yolda olanda bu aziz millettir. Bu millet 80 milyonunu ayrı tutmaksızın bir arada tutuyor, hizmet götürüyor. Sadece 80 milyona da değil Suriye'de, Irak'ta, Balkanlarda, Kafkaslarda, dünyanın dört bir tarafında başı sıkışan Türkiye'ye gelir. Ne zamanki başları sıkışsa, derde düşseler o zaman Türkiye onlara ev açıyor, kapı açıyor, gönüllerini açıyor, ekmeğini paylaşıyor. Biz birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bu terör belasını yeneriz ondan hiç şüpheniz olmasın" dedi.

Ekonomik problemlerin olduğunu ancak Türkiye'nin son çeyrekte 4.8 büyüdüğünü ifade eden Yılmaz, "26 çeyrek üst üste büyüyen dünyadaki ender ülkelerden birisi. Dünyada en fazla büyüyen, gelişmekte olan ülkeler arasında 5'inci sıradayız. Her şeye rağmen, bu sıkışıklığa rağmen, çevremizdeki ateşe çemberine, savaşlara rağmen Türkiye'nin ilk çeyreğinde yüzde 4.8 büyümüş olması Türkiye'deki güven ve istikrarın değerini göstermektedir. Bu güven ve istikrar sürdüğü sürece Türkiye büyüyecektir. Büyüme ne demektir, üretim demektir, üretmek istihdam demektir. Bizde istiyoruz ki insanımıza daha çok hizmet verelim. Bu büyümede gösteriyor ki Türkiye'nin inşallah bu bölgenin ekonomik alanda da yükselen yıldızı olacaktır" diye konuştu.

Eğitimde çok büyük hizmetler yapıldığını hatırlatan Yılmaz, "Eğer bu yapmış olduğumuz hizmetlerin bir tanesini başka birisi yapmış olsaydı, 'Geçen dönemde çok büyük hizmetler yapıldı' denirdi. Biz çok büyük hizmetler yapmış olmamıza rağmen yinede hala yapılması gerekenler var. Ve eğitimden her zaman daha çok şey bekleniyor. İnşallah hep beraber bizden beklenenleri eğitimde de gerçekleştireceğiz. Çünkü biz inanıyoruz ki, terörü yenmek eğitimle mümkündür. Biz inanıyoruz ki yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür. İnşallah Türkiye'nin eğitimini aldığımız noktadan çok iyi bir noktaya getirdik bundan sonrada bizden sonraki geleceklere bayrağı en üst seviyede teslim edeceğiz" diyerek eğitimde yapılan yatırımları anlattı.

Bayramlaşma programına, Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Mehmet Habip Soluk, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT