1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Teröristler, karakolun önüne bomba yüklü kamyonet bıraktı
Teröristler, karakolun önüne bomba yüklü kamyonet bıraktı

Teröristler, karakolun önüne bomba yüklü kamyonet bıraktı

DİYARBAKIR - Terör örgütü PKK mensuplarınca, Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Sinan Köyü Jandarma Karakolu’nun önünde terk edilen ve üzerinde iki farklı plaka bulunan bomba yüklü kamyonet, güvenlik güçleri tarafından kontrollü bir şekilde patlatılarak,

A+A-

Olay, Diyarbakır-Batman karayolu üzerinde bulunan Bismil ilçesine bağlı Sinan Köyü Jandarma Karakolu önünde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, 23.00 sıralarında, önünde 06 E 3413, arkasında ise 21 BJ 064 plaka bulunan kamyonet, sürücüsü olan terörist tarafından karakol önünde terk edildi. 

Kamyoneti fark eden güvenlik güçleri, hemen harekete geçerek, bir taraftan kaçan teröristin yakalanması için bölgede operasyon başlatırken, diğer taraftan da olası patlama durumuna karşı yolu çift yönlü olarak trafiğe kapattı. Daha sonra, bölgeye bomba imha uzmanları çağrıldı.

Uzmanlar, bombanın uzaktan patlatılması riskini ortadan kaldırmak için jammerleri çalıştırdıktan sonra, incelemelerde bulundu. Ardından bomba yüklü kamyonet, boş bir alana götürülüp, imha edildi. 

Kamyonette, yaklaşık 6 ton bombanın bulunduğu, teröristin ise kaçarken aracı patlatmak istediği, ancak şans eseri patlamanın olmadığı öğrenildi. 
Kapatılan karayolu ise, saat 04.00 sıralarında yeniden ulaşıma açıldı. 

(OA-MP-FD-CO-Y)

HABERE YORUM KAT