1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Termik santraller özelleşmesin
Termik santraller özelleşmesin

Termik santraller özelleşmesin

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da bir grup sendika üyesi, Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı eylem yaptı.

A+A-

Türk-İş Diyarbakır 7. Bölge Temsilciliği, termik santraller ve kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Türk-İş 7. Bölge Temsilcisi Bahri Zülküf Karakoç, Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile bazı kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı dün Türkiye genelinde başlattıkları iki saatlik çalışmama haklarını kullandıklarını söyledi.

Bugün de bu konuda son kez uyarıda bulunmak üzere toplandıklarını belirten Karakoç, özelleştirmeye karşı mücadelenin Türkiye işçi sınıfının onur ve varlık savaşı olduğunu ifade etti. Karakoç, özelleştirmeye karşı çok direndiklerini ve mücadele ettiklerini söyleyerek, "Bu kadar özelleştirmeden ülkemiz ve halkımız ne kazandı? Hiçbir şey kazanmadı. Aksine çok şey kaybetti. Soma'da arkadaşlarımızın iş cinayetlerine kurban gitmesi birilerine ders olmalıdır. Yeni canların yitirilmemesi için bu özelleştirmeler derhal durdurulmalıdır” dedi.

Yapılan basın açıklaması sonrası 1 saat oturma eylemi yapan sendika üyeleri, daha sonra olaysız şekilde dağıldılar.


(SI-Y)

HABERE YORUM KAT