1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Terkanlılar derneği'nden Kurbanoğlu'na ziyaret
Terkanlılar derneği'nden Kurbanoğlu'na ziyaret

Terkanlılar derneği'nden Kurbanoğlu'na ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır Terkanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zeki Akkoç ve yönetim kurulu üyeleri, Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

A+A-

Ziyarette Akkoç, Başkan Kurbanoğlu'na Yenişehir Belediyesi tarafından her mahallede yapılan mahalle evlerinin önemine vurgu yaparak, "Yaptığınız hizmetlerle Yenişehirlilerin gönüllerinde yer edindiniz. Özelikle her mahalleye birer mahalle evi yapmanız çok güzel bir hizmettir. Halkımız bu evlerde yaslarını, eğlencelerini, sosyal ve kültürel etkinliklerini rahat bir şekilde yapıyor. Diyarbakır merkez bölgede de bu tür hizmetlerin yapılması halkımızı özelikle yaslar konusunda daha da rahatlatacağını düşünüyorum" dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu ise, “Her semte bir mahalle evi” sloganıyla sürdürülen mahalle evleri projesinin devam ettiğini söyledi. Kurbanoğlu, "Kapımız her daim halkımıza açıktır. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim. Yönetime geldiğimiz günden beri 16 mahalle evi yaparak bu sayıyı 23'e çıkardık. Bu çalışmamız siyasal anlayışımızın yerelde yönetim ilkesinin bir gereğidir. Halkımız, mahalle evleri aracılığıyla yönetimimize daha etkin katılabilmektedir. Halkımız mahalle evleri projemize önem vermektedir. Mahalle sakinleri bu çalışmanın tüm semtlerde yapılmasını bizden talep etmektedir. Halkımızın bu istemini yerine getirmeye çalışıyoruz. Hedefimiz her mahalleye bir mahalle evi yapmaktır. Bu hedefimizi de yakalamış bulunmaktayız. Mahalle evlerimizde, mahalle sakinlerinin, toplantı, seminer, kurs, sinema gösterimi, düğün ve benzeri etkinlikler yapılmaktadır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT