1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tercih yapan öğrenciler yalnız kalmamalı
Tercih yapan öğrenciler yalnız kalmamalı

Tercih yapan öğrenciler yalnız kalmamalı

DİYARBAKIR - Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, çocukların üniversite ve lise tercihleri için yaz döneminde okullarda veya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği merkezlerde profesyonel rehberlik desteğinin sağlanması gerektiğini bildir

A+A-
Memiş, yaptığı yazılı açıklamada, tercih yapan öğrencilerin yalnız bırakılmaması gerektiğini, okulda idarecilerden yeterli desteği alamayan öğrencilerin profesyonel rehberlik desteği sağlanmadığı taktirde soluğu dershanelerde aldığını belirtti.
 
Bu durumun önüne geçmek için İl Milli Eğitim Müdürlüklerince önlem alınması gerektiğini vurgulayan Memiş, şunları kaydetti:
 
"Öğrenciler hangi bölüme hangi puanla yerleşecekleri, üniversitelerin sunduğu imkanlar gibi konularda profesyonel rehberlik desteğine ihtiyaç duyuyor. Çocuklarımızın üniversite ve lise tercihleri için yaz döneminde okullarda veya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği merkezlerde profesyonel rehberlik desteği sağlanmalıdır. Yoksa çocuklarımız belli grupların çıkarları doğrultusunda yönlendirilebilirler."
 
 
Muhabir: Sema Kaplan 
Yayınlayan: Nurten Aslan

HABERE YORUM KAT