1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Terazi Etiketi, Kısaca Eco Termal Etiket Nedir?
Terazi Etiketi, Kısaca Eco Termal Etiket Nedir?

Terazi Etiketi, Kısaca Eco Termal Etiket Nedir?

Terazi Etiketi, barkodlu terazilerin direkt termal baskı yöntemiyle baskı aldığı etiket çeşididir.

A+A-

Terazi Etiketi, barkodlu terazilerin direkt termal baskı yöntemiyle baskı aldığı etiket çeşididir. Terazilere uyumlu üretildiği için terazi etiketi adını almıştır ama aslında termal etiket hammaddesinden yapılmaktadır. Eco termal ve lamine termal etiket çeşitleri kullanılarak üretilen terazi etiketlerini sıklıkla, market, kasap, manav, şarküteri, kuruyemişçi gibi yerlerde görebilirsiniz. Almak istediğiniz ürün tartıldıktan sonra ürün bilgisi ve fiyatı basılarak ürününüzün üstüne yapıştırılan etiketlerdir terazi etiketleri.
, raf ömrü 4-6 ay olan etiket çeşididir. Isı, ışık, nem gibi etkenlere maruz kalması durumunda kendi kendine kararmaktadır. Üzerine alınacak bu baskı da ısı verilip kararma özelliğini aktifleştirerek yapılmaktadır. Ribon sarf malzemesi gerekmeksizin baskı alınmaktadır.   Diğer termal etiketlere göre düşük maliyetli olmasından dolayı eco adını almıştır. Fakat diğer termal etiketlere göre daha dayanıksızdır. Bekleme süresi çok olmayan, hızlı tüketilen ürünler için eco termal terazi etiketi daha uygun olacaktır.
Lamine termal etiket ise, raf ömrü bir yılı bulabilen bir etiket çeşididir. Eco termal etiket gibi dış etkenlere karşı kararma özelliği bulunmaktadır fakat daha dayanıklı bir yapıdadır. Dayanıklı olma sebebi de üzerine lamine kaplaması yapılmasından dolayıdır. Üst kısmındaki katman etiketin daha uzun süre raf ömrü olmasını sağlar ve etiket üzerinin çizilmesini engeller. Rafta beklemesi süresi daha fazla olan hızlı tüketim ürünleri için lamine termalden üretilmiş terazi etiketi tercih etmelisiniz.
, genellikle bir ruloda 500 adet olacak şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayı barkodlu terazinizin etiket haznesine göre değişmektedir. Üretici firma olmamızdan dolayı istediğiniz ebatlarda ve istediğiniz sayıda etiket üretimini talep edebilirsiniz.
 

HABERE YORUM KAT