1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TEOG'da gürültüyü önleme denetimi yapıldı
TEOG'da gürültüyü önleme denetimi yapıldı

TEOG'da gürültüyü önleme denetimi yapıldı

TEOG Sınavı’na giren öğrencilere başarılar dileyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi için herkesi sessiz olmaya çağırdı, ardından dört merkez ilçede okul çevrelerinde gürültüye karşı denetim yaptı. Denetimler yarın da sü

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, TEOG sınavı sırasında okul çevrelerinde öğrencilerin motivasyonunu olumsuz etkileyecek gürültü kirliliğine karşı denetim yaptı.

 

Çevre Koruma ve Denetim Şube Müdürlüğü tarafından merkez Kayapınar, Bağlar, Yenişehir ve Sur ilçesinde sınavların gerçekleştirildiği okul çevrelerinde yapılan denetimlerde, gürültü çıkaranlar uyarıldı.

 

Sessizlik çağrısı yaptı

 

Konuya ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı Çevre Koruma ve Denetim Şube Müdürü Remzi Akgül, bugün ve yarın Türkiye genelinde gerçekleştirilecek TEOG Sınavı dolayısıyla il genelindeki okulların önlerinde gürültüyü azaltıcı ve önleyici önlemler alındığını söyledi.

 

Akgül, okul önlerinde bulunan seyyar satıcılar, araçlar, okulların etrafındaki inşaat alanlarında ses ve gürültü oluşturabilecek unsurlara yönelik denetimler gerçekleştirildiğini kaydetti.

 

TEOG Sınavı’nın çocukların geleceğini etkileyen bir sınav olduğuna dikkat çeken Akgül, vatandaşların bu iki gün boyunca çocukların geleceği için gürültü oluşturabilecek unsurlardan kaçınmaları gerektiğini söyledi. 

HABERE YORUM KAT