1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. TEOG YEP sonuçları bugün açıklanıyor mu?
TEOG YEP sonuçları bugün açıklanıyor mu?

TEOG YEP sonuçları bugün açıklanıyor mu?

Binlerce öğrencinin merakla beklediği Teog yerleştirme esas puanları açıklandı mı? sorusu büyük merak uyandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı Takvimine göre TEOG YEP kontenjan sonuçları bugün öğrencilerin kullanımına açılacak!

A+A-

TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Yerleştirme Esas puanları büyük merak içinde bekleniyor. Binlerce öğrencinin merak içinde Beklediği TEOG YEP sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre bugün açıklanacak! İşte TEOG YEP hakkında ayrıntılar...

TEOG YERLEŞTİRME ESAS PUANLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

TEOG sınavı kadar yapılacak yerleştirmelerin de önemli olduğunu belirten bornova’daki Özel İzmir Anadolu sağlık Meslek Lisesi yöneticileri, öğrencilerin mutlaka rehber öğretmenlerinden destek alarak tercih yapmaları uyarısında bulundu. Okullarında görevli meslek ve rehberlik öğretmenlerinin de sınava giren öğrencilere hizmet vermeye hazır olduğunu belirten yetkililer, "Milli eğitim Bakanlığı tercih ve yerleştirme takvimini açıkladı. Bu takvime göre yerleştirme esas puanları 29 Haziran’da ilan edilecek. Yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması ise 15-25 Temmuz tarihleri arasında olacak. Bakanlık 8 Ağustos tarihinde ise yerleştirme sonuçlarını açıklayacak" dedi.

 
TERCİHLER NE ZAMAN?
 
Soru: Yerleştirme işlemleri için tercihler ne zaman, hangi adresten yapılacaktır?
 
Yanıtı: Yerleştirme işlemleri için tercihler 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 25 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar http://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılabilecek.
 
Soru : Yerleştirme işlemleri için evden bireysel olarak tercih yapmak isteyen öğrenciler nasıl bir yol izleyecek?
Yanıtı: Yerleştirme işlemleri için yapılan tercihler eokul.meb.gov.tr adresinden bireysel olarak yapılabilecektir. Tercih yapabilmek için, açılan tercih işlemleri ekranındaki «TERCİH YAPMAK İSTİYORUM» butonu seçilecektir.
 
Soru: Tercih işlemlerini bireysel olarak yapamayan öğrenciler nasıl bir yol izleyecek?
 
Yanıtı : Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alan “Yerleştirme Tercih Ön Çalışma Formu - Ek 1” doldurulup veli tarafından imzalanacak ve herhangi bir ortaokul müdürlüğüne teslim edilecektir. Okul müdürlüğü tercih işlemlerini bu forma bağlı kalarak veli adına yapacaktır. Okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanan tercih formunun iki nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalanacak; bir nüshası okulda saklanacak ve diğer nüshası veliye verilecektir.
 
--2252891.jpeg
 
EN FAZLA KAÇ OKUL TERCİH EDİLEBİLİR
 
Yanıtı: Öğrenciler yerleştirme işlemleri için en fazla 25 okul tercihinde bulunabilecek
 
Soru: Tercih başvurularının başladığı 15 Temmuz 2016 tarihinden önce özel okullara kayıt yaptıran öğrenciler yerleştirme işlemleri için tercih yapabilir mi?
 
Yanıt: 30 Haziran - 14 Temmuz 2016 tarihleri arasında özel okullara kesin kayıt yaptıran öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır. Kayıt işlemini yapan bu öğrencilere tercih ekranı açılmayacaktır. Bu öğrenciler okul değiştirmek isterlerse bu işlem yerleştirmeye esas nakil döneminde, nakil şartlarını taşıyanlar için mümkün olabilecektir.

HABERE YORUM KAT