1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. TEOG tercihleri sona erdi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanıyor?
TEOG tercihleri sona erdi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanıyor?

TEOG tercihleri sona erdi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanıyor?

Teog tercihleri bitti. Tercih yapan binlerce öğrenci heyecanlı bekleyişe geçti. TEOG nakil döneminin sona ermesinden sonra öğrenciler artık merakla nakil sonuçlarının açıklanmasını beklemekteç. TEOG nakil sonuçları E-okul üzerinden öğrenilebiliyor. Peki s

A+A-

Lise hayatına geçmek için çaba sarf eden binlerce öğrencinin katılım sağladığı çeşitli sınavlar vardır.

Herkesin yoğun bir şekilde katılım sağladığı bu hizmetlerden yararlanarak artık herkes kısa bir zaman dilimi içerisinde liseye geçişlerini yapabilirler. Ortaöğretime hayatına geçiş için bu sınavlara katılım sağlayan her öğrencinin artık bu lise sınavlarına girmeniz gerekir.

Ortaöğretimin zorunlu olduğu bu sistem içerisinde artık bizler de bu çalışmalardan birlikte yapılan bu sınavlara katılım sağlamaları gerekir. Çünkü lise eğitimi içerisinde bulunan bir sistemlerden yararlanarak öğrencilerin yararlanabilecek olduğu bu hizmet koşulunda hangi liseye gidecekleri belli olmaya başlar.

Lise hayatının hayatımızda ki yeri ve öneminin oldukça büyük oranda olduğunun farkında olduğunu bilen vatandaşlar gerçekleştirilen tüm bu hizmetlerin daha iyi şekiller de yararlanmaları önemlidir. Çünkü liseden sonra başlayacak olan gerekli olan diğer çalışmalar içerisinde bulunan ve de bizlerin hızlı bir şekilde yeni hayatına başlayacak olduğu bu çalışmalar koşulunda öğrencilerin bu yaşamı oldukça önemlidir. Dolayısıyla öğrencilerin lise hayatına gitmeleri ve orada edindikleri bu çalışmalara olan katılımları oldukça önemlidir. Ülkemizde sürekli olarak değişmekte olan sınav sisteminden sonra son dört yıldır hep aynı sınav sistemi uygulanır.

Lise eğitimi hakkında verilen bu çalışmalardan yararlanabilmek için öğrencilerin bu sınavlara katılım sağlamak zorunda olduğunu bilmemiz gerekir. Lise eğitiminin ardından bizler de bu hizmetlerden yararlanabiliriz. Artık öğrenciler de gerçekleştirilen bu sınavlara katılım sağlayarak elde etmiş oldukları puanlar ile bir liseye yerleştirirler. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı olarak adlandırılan bu sınavın artık tercih sonuçları açıklanmış lise kayıtları başlamıştır.

TEOG tercih sonuçlarının açıklanmasından sonra da TEOG nakil işlemleri de başlamıştır. TEOG nakil işlemleri için gerçekleştirmeleri üzerinden bizler de kısa bir süre de yardım alabiliriz. TEOG nakil işlemi nedir ve nasıl gerçekleştirilir bu konuda bilgi almak isterseniz lütfen yazımızı dikkatle okumaya devam ediniz.

TEOG puanlarından sonra adayların gerçekleştirmesi gereken bazı lise tercihleri vardır.

Almış oldukları puanlar ile belirli bir yüzdelik dilimin içerisinde yer alan ve de vatandaşların hızlı bir şekilde kullanıma geçmiş oldukları bu tercih döneminde bulundukları yüzdelik dilimlerin geçen yıl hangi sırada bu öğrencilerin yer aldığını bulabilirler. Tercih sonuçları üzerinden öğrencilerin hangi liseye yerleştikleri belli olmaya başlamıştır. Tercih sonuçlarından memnun olmayan adayların hangi liseye tercih ettikleri belli olmaya başlamıştır.

Bazı öğrenciler tercih sıralamasında hata yapabilir kesin gözüyle baktıkları okullara yerleşemedikleri zaman bazı değişikliklerin yapılması sonucunda bu gerekli olan TEOG nakil işlemini kullanabilirler. Öğrencilere sunulan bu haktan sonra TEOG nakil işlemleri birincisi, ikincisi olarak devam etmektedir.

TEOG nakil işlemleri için ikinci dönem sonra erdi. 26 Ağustos tarihine kadar bu TEOG nakil için ikinci zaman dilimi tanınmıştı. Yerleştirme yapıldıktan hemen sonra da bu işlemin yapılmasından sonra yerleşemeyen öğrenciler için tekrardan TEOG nakil zamanı başlayacaktır.

HABERE YORUM KAT