1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. TEOG sonucu ne zaman belli olacak?
TEOG sonucu ne zaman belli olacak?

TEOG sonucu ne zaman belli olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen TEOG 1. dönem sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sonuçları ile ilgili ayrıntılar.

A+A-

25-26 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG 1. dönem sınav sonuçları heyecanla bekleniyor. Sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar, e-okul, MEB.gov.tr EBA üzerinde yayınlanıyor. Öğrenciler, bilgilerini sisteme girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecekler..
 
TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
Milli eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen Ortak Sınavlar Uygulama Takvimine göre 25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan TEOG 1. dönem sınavları Ocak ayı içerisinde açıklanacak. Sonuçlar e-okul sistemi üzerinden yayınlanacak. Öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca gönderilmeyecektir.
 
TEOG PUAN HESAPLAMASI NEASIL YAPILIR?
 
Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı: Ortak Sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılır. Çarpımların toplamından elde edilen değer, derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle her bir dönem için dönemsel ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı elde edilir. Dönemsel ağırlıklandırılmış ortak sınav puanlarının aritmetik ortalaması ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılır.
 
Yerleştirmeye Esas Puan: 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılır.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler