1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. TEOG sınavına hazırlıkta tavsiye kaynak
TEOG sınavına hazırlıkta tavsiye kaynak

TEOG sınavına hazırlıkta tavsiye kaynak

Deneyimli eğitmen kadrosu tarafından, geçmiş sınavlar ve MEB müfredatı doğrultusunda hazırlanan Koray Varol Akademi Yayınları, Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği'nin yaptığı inceleme neticesinde TEOG sınavlarına hazırlanan sekizinci sınıf öğrencilerine

A+A-
Deneyimli eğitmen kadrosu ve test odaklı çalışma sistemi ile gerek TEOG gerekse LYS – LGS öğrencilerinin ilk tercihi olan Koray Varol Akademi'nin sınavlara hazırlık test kitapları Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği'nden geçer not aldı.
 
Öğrencilerin sınavlara hazırlanırken faydalandıkları önemli kaynaklar arasında yer alan Koray Varol Akademi Yayınları'nın, Derneğin seçtiği üç özel okulun yaptığı inceleme sonucunda sekizinci sınıf öğrencileri için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) hazırlık çerçevesinde uygulanan merkezi sınavlar için faydalı olduğu açıklandı.
 
Dernek yaptığı resmi açıklama ile üç özel okulun eğitmen kadrosu tarafından incelenen Koray Varol Akademi Yayınları kitaplarının öğrencilere sınava hazırlık döneminde değerli bir kaynak olduğunu belirtti.
 
Test kitaplarını büyük bir özen ile hazırladıklarını ve tüm testlerin Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) belirlediği kazanımları tamamladığını anlatan Koral Varol Akademi'nin Kurucusu Koray Varol, “Yardımcı kitaplarımız tüm müfredatı ve önceki yıllarda çıkmış soru tiplerini tarar. Aynı ders içeriği üzerine pek çok soru örneğini barındırır. Kitaplarımızı hazırlarken MEB'in bu güne kadar yaptığı bütün sınavları inceliyor, içeriklerimizi tüm soru tarzlarını tarayacak şekilde sistematik bir hale getiriyoruz. Konu testlerini kolaydan zora doğru sıralayarak öğrencilerin hem bilgi seviyelerini ölçmeyi hem de öğrenciyi yıldırmadan sınava çalıştırmayı amaçlıyoruz” dedi.
 
12 ayrı kitapçık…
 
8. Sınıf öğrencilerine yönelik Türkçe, Fen ve Teknoloji, Matematik ve Sosyal Bilimler kitapçıkları olduğunu anlatan Varol, “Koray Varol Akademi Yayınları olarak deneme kitaplarımızı deneyimli eğitim kadromuzla birlikte hazırlıyoruz. Denemelerimiz sadece sınava kadar olan konuları içeren, sınav odaklı hazırlık testleridir. Tıpkı sınavda olduğu gibi her ders için 20 soru barındırır. Her deneme kitapçığında o derse ait 15 test bulunur. 8. Sınıflara yönelik kitaplarımızda geçmiş yılın sorularına yer verildiği gibi çıkmamış ama çıkma potansiyeli yüksek sorular da yer alır. TEOG sınavının yanı sıra aynı mantıkla hazırlanmış YGS'ye yönelik test kitaplarımız da eğitmen, veli ve öğrencilerin yoğun ilgisini görüyor” dedi.
 
Kitaplardaki soru sıralamalarının TEOG sınavlarının içeriğiyle paralel gittiğinin bunun da öğrenciler için avantaj olduğunu anlatan Koray Varol, “TEOG sınavları Kasım ve Nisan olmak üzere 12 ayrı sınavdan oluşuyor. Bu nedenle test kitaplarının müfredatı bu 12 sınavın yapılış sırası ile eş zamanlı olmalı. Biz Koray Varol Akademi Yayınları olarak yardımcı ders kitaplarımızı hazırlarken en çok bu noktaya dikkat ettik.
 
Koray Varol Akademi Yayınları'nın TEOG denemeleri 12 ayrı kitapçık seklinde olup Kasım ve Nisan ayındaki sınavlar için altışar adet hazırlandı. Her kitap dizisi yalnızca o sınav konularını kapsıyor. Böylelikle öğrenciler, konu eksiği ya da fazlası problemi yaşamadan sadece o sınava odaklı çalışabiliyor” dedi.
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT