1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. TEOG sınavı soru ve cevapları yayında!
TEOG sınavı soru ve cevapları yayında!

TEOG sınavı soru ve cevapları yayında!

TEOG sınav soruları ve cevaplarına EBA üzerinden ulaşabilirsiniz. 27-28 Nisan’da yapılan TEOG sınav soruları ve cevapları tüm dersler açıklandı!

A+A-

Küçük yaşlarda başlayan eğitim öğretim hayatımız boyunca birçok sınava girmekteyiz. Bu sınavlar ile beraber başarılı olduğumuz takdirde bir sonraki seviyeye yükseliriz.

İlk olarak ilk okul ve orta okul zorunlu eğitimin sonunda bir sınava gireriz. Bu sınavın günümüzdeki adı TEOG’dur. TEOG yani açılımı ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı lise düzeyine geçiş yapılabilmek için girilmesi gereken bir sınavdır. Bu sınavdan başarı sağlandığında başarıya göre öğrenci bir liseye yerleştirilmektedir. Lise sonrasında da üniversite sınavlarına girilir. Ancak biz sizler için bu yazımızda ilk okul ve orta okul sonrasında yapılan TEOG sınav soruları ve cevaplarından bahsedeceğiz. TEOG sınav soruları ve cevaplarını nereden ve nasıl öğrenebileceğinizi sizler için anlaşılır bir şekilde anlatmış bulunmaktayız.

 

TEOG sınavının faydalı olan bir tarafı öğrencinin artık bir anından kaynaklanan hatası başarısını etkilememektedir. Buna göre Yerleştirme Esas Puan (YEP) şu şekilde belirlenecek, Merkezi Yazılı Sınavlar (MYS) ve Yılsonu Başarı Puanı (YBP) ile birlikte öğrencinin yerleştirme puanıyla ortaya çıkacak.  Sınavlara farklı bir formatta devam ediliyor. Şöyle ki, 2013-2014 eğitim yılında, sadece 8. sınıflar 6 temel  dersten merkezi bir sınava tabi tutuldu. Bu temel dersler Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, TC İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil. TEOG sıanvı öğrencilerin rahat olması için yeniden düzenlenmiş olan bir sınavdır. Daha önceki yıllarda adı SBS yani Seviye Belirleme Sınavı olarak bilinen bu sınav artık daha geniş bir şekilde değerlendirilmektedir. TEOG sınavlarına öğrenciler kendi eğitim gördükleri okullarda girmektedir. Ancak öğrencilerin her zaman derslerine giren öğretmenler başka okullardaki öğrencilere gözetmen olarak gitmektedir. Bu da öğrenciler için oluşmuş olan rahatlığın sınav ciddiyetine dönüşmesini sağlamaktadır.

 

TEOG sınavına giren öğrenciler TEOG sınav soruları ve cevaplarına günümüzde oldukça kolay bir şekilde ulşabilmektedir. Günümüzün oldukça ilerlemiş olan teknolojinin de yardımı ile artık günümüzde her alanda insan hayatı kolaylaşmış durumdadır. Sınav sistemi de teknoloji ile değişmiş durumdadır. Sınavdan sonra TEOG sınav soruları ve cevaplarının bulunduğu resmi site üzerinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu birçok internet uygulamasından bir tanesi olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğreneceğiniz bu bilgiler sınav sonuçları açıklandığı zaman işleme girmektedir.

 

TEOG sınav soruları ve cevapları için sisteme giriş yapabilmek için ise öğrenciye ait T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası bilinmelidir. Sisteme giriş yaparken öğrenciye ait kimlik bilgileri ile ilgili de birkaç tane soru bulunmaktadır. Güvenlik açısından bir sıkıntı olmaması için geliştirilen bu yöntem sayesinden sistem oldukça güvenli bir hale gelmiş durumdadır. Sisteme giriş yaptığınızda bulunan öğrenci menüsünden sınav ile ilgili seçeneği seçerek TEOG sınav soruları ve cevaplarına ulaşabilmeniz mümkündür. Yazımızda da bahsetmiş olduğumuz gibi TEOG sınav soruları ve cevapları için sistem girişi için öğrenciye ait T.C. kimlik numarası ve öğrencinin okul numarası bilinmelidir. 

HABERE YORUM KAT