1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. TEOG nakil işlemleri nasıl yapılıyor?
TEOG nakil işlemleri nasıl yapılıyor?

TEOG nakil işlemleri nasıl yapılıyor?

TEOG nakil işlemler ne şekilde yapılıyor? TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan nakil işlemleri ne zaman sona erecek? İşte TEOG nakil işlemlerinin tüm ayrıntılar...

A+A-

TEOG nakil işlemleri ne zaman sona erecek? Oldukça merak edilen TEOG nasil işlemlerinin tüm detaylarını sizler için derledik. İşte TEOG nakil işlemlerinin tüm ayrıntıları haberimizde yer alıyor...

TEOG NAKİL İŞLEMLERİ VE BOŞ KONTENJAN ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

TEOG nakil başvuruları
 
E okul TEOG sonuçlarının açıklanmasından sonra  15 Ağustos tarihinde başlayan TEOG 1. nakil başvurusu yapmak için öncelikle e okul resmi internet sitesine giriş yaparak (haberimzideki linki tıklayarak) karşınıza çıkan ekran üzerinden TC kimlik numarası ve resim üzerinde bulunan güvenlik kodu rakamlarını girerek gerçekleştirilecektir. 
 
E-okul giriş
 
E Okul öğrenci giriş nasıl yapılır? öğrencilerin ve velilerinin en fazla merak edilen sorular arasında yer alıyor. E Okul uygulamasına haberin içerisinde bulunan linki tıklayarak ya da e okul resmi internet sitesi olan https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekran üzerinden T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası ile veli bilgilendirme sistemine  giriş yaparak öğrenebilirsiniz. e okul veli bilgilendirme sistemi ve öğrenci girişi teog lise tercih işlemleri nasıl yapılacak? sorusun cevabını haberin ayrıntılarında bulabilirsiniz. 
 
E-okul nedir?
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu birçok eğitim öğretim uygulaması bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan en kapsamlı eğitim öğretim uygulaması E-Okul’dur. E-Okul veli bilgilendirme sistemi öğrenci ve veliler için oluşturulmuştur. Yönetim bilgi sistemi ise veli bilgilendirme sisteminde bulunan bilgilerin girişinin yapıldığı uygulamadır. E-Okul yönetim bilgi sistemine okul yönetimi ve öğretmenlerin de giriş yetkisi bulunmaktadır. Veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebileceğiniz bilgiler; öğrencinin devamsızlık bilgisi, ders içi durumunu belirleyen sözlü notlarını, ödev notları, yazılı notlarını, varsa öğrencinin nakil durumu ve ders programı gibi birçok bilgisine ulaşılabilmektedir. Devamsızlık durumu takibi oldukça önemlidir. Günümüzde özürsüz yani izinsiz devamsızlık süresi 10 güne indirilmiştir. Yani öğrencinin izinsiz devamsızlık süresi 10 güne ulaştıysa, öğrenci okumuş olduğu eğitim öğretim yılını tekrar etmek zorunda kalacaktır. Veliler için bu durumu takip etmek oldukça yararlı olacaktır. 
 
Birinci nakil dönemi
 
15-19 Ağustos yerleştirmeye esas birinci nakil tercih başvuruları alınacak. 22 Ağustos’ta sonuçlar açıklanacak.
 
İkinci nakil dönemi
 
22 Ağustos’ta başlayacak ikinci nakil dönemi başvuruları için son tarih 26 Ağustos. 29 Ağustos’ta da nakillerin sonuçları ilan edilecek.
 
Üçüncü nakil dönemi
 
Son nakil dönemi için başvurular ise 29 Ağustos’ta başlayacak. 2 Eylül’de tamamlanacak nakil tercihlerinin sonuçları 5 Eylül’de duyurulacak.

HABERE YORUM KAT