1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tenis kortta finalistler çekişti
Tenis kortta finalistler çekişti

Tenis kortta finalistler çekişti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi`nin düzenlediği 2. Tenis Turnuvası`nın finalinde büyük çekişme yaşandı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Spor Müdürlüğü'nün organize ettiği 2. Tenis Turnuvası'nın finali Parkorman'daki Tenis Kortu'nda yapıldı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı'nın da izlediği turnuvada erkek ve kadın kategorilerinde karşılaşmalar yapıldı. 13 gün boyunca süren ve 32 kadın toplam 108 tenisçinin katıldığı turnuvada finalde kadın tenisçiler Hafize Alpergin Fırat ile Elmas Kızılgül çekişti. Hafize Alpergin Fırat iki seti de alarak birinci oldu.

Erkeklerde de Güven Tekgeyik ile Hasan Dağ arasında oynanan maç oldukça çekişmeli geçti. İki saat boyunca mücadele veren sporculardan Güven Tekgeyik 2-1 seti alarak erkeklerde şampiyon oldu.

Sporculara katılım belgesi verilirken, dereceye girenlere çeşitli hediye çekleri verildi. Kıratlı sporculara kupalarını verirken, Diyarbakır gençlerinin tenis gibi bir sporda da başarılarının gün yüzüne çıkmasında Büyükşehir Belediyesi'nin büyük bir katkısı olduğunu söyledi. Kıratlı, tenis sporunun görünür olmasında Parkorman'daki tenis kortunun da iyi bir altyapı oluşturduğunu belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.