1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Temmuz ayında asgari geçim indirimi artacak mı?
Temmuz ayında asgari geçim indirimi artacak mı?

Temmuz ayında asgari geçim indirimi artacak mı?

2016 Temmuz ayında memurların maaşlarına zam gelmesiyle birlikte asgari geçim indirimi, aile yardımı ve engelli indirimi artacak mı?

A+A-

Memurların maaşlarına zam geliyor mu? Asgari geçim indirimi, aile yardımı ve engelli indirimi artacak mı? Ne kadar artış olacak? İşte memurlara yapılan yardımların ayrıntıları...

1 Temmuz 2016 tarihinden geçerli olarak memur maaşlarına yüzde 5 oranında zam yapılacak ve 2016 ilk altı aylık enflasyon artış oranının yüzde 6’nın üzerinde çıkması durumunda, aradaki fark da maaş zammına ilave edilecek.

Temmuz ayında memur maaşlarının artacak olması, memurların yararlandığı; aile yardımı, engelli indirimi ve asgari geçim indirimi gibi unsurların bazılarında artışa da neden olacak.

AİLE YARDIMI

Devlet memurlarına, her ay maaşlarıyla birlikte eş ve çocuklarından dolayı aile yardımı ödenmektedir. Eş ve çocuk için ödenen aile yardımı miktarlarının artması, memurların aylık net maaşlarının da artması anlamına geliyor.

Memurlara eş ve çocuklarından dolayı ödenen aile yardımının miktarı, aylık katsayısının belli göstergelerle çarpımı suretiyle belirlendiğinden, aylık katsayısının artması aile yardımı ödeneğinin miktarını da artıracak.

1 Temmuz 2016 tarihinden geçerli olarak aylık katsayısının yüzde 5 oranında artacak olması (enflasyon farkı zammı beklenmemektedir) nedeniyle, 15 Temmuz 2016 itibariyle aile yardımı ödeneğinin miktarı da artacak.

1 TEMMUZ 2016 İTİBARİYLE GEÇERLİ OLACAK AİLE YARDIMI ÖDENEĞİ MİKTARI

2016 yılının ilk altı aylık döneminde geçerli olan aile yardımı ödeneği miktarları, yılın ikinci yarısında artacak.

(Memur Haber)

HABERE YORUM KAT