1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Temizlik kampanyası için Gazi Caddesi ziyareti
Temizlik kampanyası için Gazi Caddesi ziyareti

Temizlik kampanyası için Gazi Caddesi ziyareti

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, kent genelinde başlatılan temizlik kampanyasına destek istemek için Gazi Caddesi esnafını ziyaret ederek broşür dağıttı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, kent genelinde temizlik konusunda farkındalık yaratmanın hedeflendiği “Sokaklarımıza Çöp Atanları Uzaklarda Aramayın - Diyarbakır sokaklarını bu kentte yaşayan bizler kirletiyoruz!” ana sloganıyla başlatılan temizlik kampanyası çalışmaları devam ediyor. Kampanya kapsamında Gazi Caddesi esnafına ziyaret gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş, İdari işler Genel Sekreter Yardımcısı Şahin Elkaan ve Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesindeki çalışanların da katılımı ile Gazi Caddesi esnafını ziyaret ederek temizlik kampanyası hakkında bilgi verdi. Esnaf ziyareti sırasında temizlik kampanyası için hazırlanan broşürleri dağıtan Baydemir, Diyarbakır'da turizm potansiyelini arttırmak için destekte bulunmalarını istedi.Esnaflarla ve yoldan geçen yurttaşlarla sohbet eden Baydemir, Büyükşehir Belediyesi'ne ait çok amaçlı kaldırım süpürme aracını da kullanarak Gazi Cadde'sinde kaldırım temizliği yaptı.

Gazi Caddesi esnafına, yoldan geçen yurttaşlara, trafikte bekleyen araçlara ve okuldan gelen öğrencilere broşür ve şapka dağıtıp temizlik kampanyası için desteklerini isteyen Baydemir, yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yurttaşlardan da temizlik kampanyasına destekte bulunmalarını rica ederek hatıra fotoğrafı çektiren Baydemir, çocuklara da tatlı ikramında bulunarak onlara eşlik etti.

HABERE YORUM KAT