1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Temizlik çalışmalarına devam ediliyor
Temizlik çalışmalarına devam ediliyor

Temizlik çalışmalarına devam ediliyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 5 Nisan Mahallesi'nin çıkmaz sokaklarından birinde bulunan iki bina arasında yıllardır birikmiş iki traktör çöp çıkardı.

A+A-

Diyarbakır Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 5 Nisan Mahallesi'ne bağlı Sakarya Caddesi'nin 920. Sokak'ta bulunan iki bina arasında yıllardır birikmiş iki traktör çöp çıkardı.

Gelen bir şikayet üzerine olaya müdahale eden temizlik görevlileri gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Birbirine bağlanmış iki binanın ara koridoruna bina sakinleri tarafından atılan çöplerin koku vermesinden sonra belediyeye haber verildiğini belirten Bağlar Belediyesi Temizlik Şefi Ahmet Düzün, çıkmaz sokak olduğundan dolayı görmelerinin imkansız olduğunu söyledi.

“SANKİ GÖKTEN ÇÖP YAĞIYOR”

Bir şikayet üzerine olaya hemen müdahale ettiklerini belirten Düzün, “İki binanın sakinlerine de cezai işlem yaptık. Çok üzülerek söylüyorum Bağlar'da yaşayan vatandaşlarımız temizlik konusunda maalesef duyarsız davranmaktadırlar. Bu güne kadar buna benzer birçok vakalarla karşılaştık, bu ilk değil ama umarım son olur” dedi. Temiz bir Bağlar için titiz bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Düzün, her hafta Bağlar'ın farklı bir mahallesinde temizlik kampanyası yaptıklarını ifade etti. 

Bölge genelinde hiçbir belediye temizlik işçilerinin bağlar belediyesi kadar çalışmadıklarının altını çizen Düzün, “Belediye olarak sabah saat 6.00'da başlayıp gündüz 11.00'a kadar bağlar gibi Türkiye'nin birçok ilinden büyük bir ilçenin temizliğini bitirmiş oluyoruz. Öğleden sonra tekrar gelip baktığımız da sanki gökten çöp yağmış, düşünün o kadar kirli. Bu duyarsızlığının önüne geçebilmek için her hafta farklı bir mahallede kampanyalar düzenliyoruz. O kadar kirleniyor ki işçilerimize her gün süt veriyoruz, şimdiye kadar üç tane işçimiz zehirlendi” diye konuştu.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT