1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Temizliğe gittiği evden hırsızlık yaptı
Temizliğe gittiği evden hırsızlık yaptı

Temizliğe gittiği evden hırsızlık yaptı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, bir eve temizliğe giden 16 yaşındaki kız, çalıştığı evdeki kasayı anahtarla açarak, 500 bin lira değerinde altın, dolar ve Suudi Arabistan riyalini çaldı.

A+A-
Polis ekiplerinin titiz çalışması sonucu temizlikçi kız ve işbirlikçi 2 kişi yakalandı. Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır'da bir aile polise, evlerine hırsız girdiğini ve kasalarında bulunan 500 bin lira değerindeki ziynet eşyası, Türk lirası, dolar, euro ve Suudi riyalinin çalındığını bildirdi.
 
Polis ekiplerinin çalışması sonrası evin kapısı ile pencerelerde herhangi bir zorlamanın olmadığı, kasanın da kilitle açıldığı tespitine ulaşıldı. Güvenlik güçleri şüphelerini, eve temizliğe gelen 16 yaşındaki temizlikçi G.D. üzerinde yoğunlaştırdı.
 
Yapılan incelemelerde temizlikçi G.D.'nin şüpheli İ.Ç. (18) ile birlikte İstanbul'a gittiği ve kızın o gece ikamete gelmediği tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Esenler ilçe görevlileri ile müşterek yapılan çalışmalar neticesinde her iki şüpheli İstanbul Esenler ilçesinde yakalandı.
 
Şahısların çaldıkları paralar ile fiyatı yüksek markalı kıyafetler aldığı, paranın bir kısmını da üzerlerinde bulundurdukları kaydedildi.
 
Yakalanan şahısların, Diyarbakır'da 3. bir suç ortaklarının olduğu tespit edilerek, aynı gün F.T. (21) isimli şahıs, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. İkametten çalınan paralar ile 250 bin lira değerindeki altınlar F.T. isimli şahısta ele geçirildi.
 
3 şahıs sorgulamalarının ardından adli mercilere sevk edilecek.
 
(YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT