1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Telefonla dolandırıcılık yapan 3 kişi yakalandı
Telefonla dolandırıcılık yapan 3 kişi yakalandı

Telefonla dolandırıcılık yapan 3 kişi yakalandı

MARDİN- Mardin'de 75 yaşındaki adamı telefonla arayıp kendilerini polis olarak tanıtıp para isteyen 3 kişi, düzenlenen operasyonla yakalandı. Adliyeye çıkarılan 3 kişi tutuklandı.

A+A-
Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 3 kişinin Yeşilli ilçesinde ikamet eden İ.Ö. (75) isimli şahsı telefon ile arayarak kendilerini polis diye tanıttıkları belirtildi.
 
Açıklamada, "Müşteki ile yapılan görüşmede, kendisini telefon ile arayan ve polis olduklarını söyleyen kişilerin yönlendirmesiyle başka bir bankada bulunan hesabından 50 bin lirayı çekerek PTT şubesine M.Z. adına 15 bin lira yatırdığını, yine şahısların yönlendirmesiyle 35 bin lirayı verecekleri hesap numarasına göndereceği esnada görevlilerimizin ikazıyla dolandırıldığını fark ettiğini beyan etmiştir. Konu ile ilgili olarak yapılan araştırmada, müşteki tarafından PTT'ye yatırılan 15 bin lira paranın Diyarbakır ili Hani ilçesinde çekildiği, müşteki ile şüpheli arasında 1 saat 45 dakikalık kesintisiz telefon görüşmesinin yapıldığı bilgilerine ulaşılmıştır.
 
Olay ile ilgili olarak M.Z. (28), M.S. (26) ve N.A.(37) isimli şahıslar haklarında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte tutuklanarak, Mardin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'ne teslim edilmiştir" denildi.
 
(MSK-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT