1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Telefonculara ceza yağdı
Telefonculara ceza yağdı

Telefonculara ceza yağdı

Diyarbakır Ergani ilçesinde telefon satışı yapan esnafa gümrük malları satılıyor iddiasıyla hapis ve para cezası verildi.

A+A-

Ergani'de telefon satışı yapan işyerlerine düzenlenen baskınlar sonucu açılan davada, gümrük malları sattıkları iddiasıyla çok sayıda esnafa hapis ve para cezası verildi.

Yapılan baskın ve açılan davalar sonucu mağdur olduklarını ifade eden telefoncu esnaftan Eyüp Sümer, "Telefonlarımıza el konulduktan sonra bazı arkadaşlarımız dükkanlarını kapattılar bazıları da borç altında ayakta durmaya çalışıyorlar. Kredi kartlarıyla işlerimizi yapmaya çalışıyoruz, bankalara borcumuzu veremez hale geldik. Evlerimize ekmek götüremeyecek hale düştük, üstüne gelen bu cezalar bizleri perişan etti. Ne iş yapacağımızı biz de artık bilmiyoruz. Bölge olarak iş imkanları zaten kısıtlı. Yaptığımız bu işten dolayı da her birimiz 15 ile 20 bin TL arası zarar ettik" dedi.

Ergani'de yaklaşık 4 ay önce telefon satışı yapan 60 civarında esnafa yapılan baskında çok sayıda gümrük malı telefon ele geçirilmişti.

 

(Zeki Kaya - İLKHA)

HABERE YORUM KAT