1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Telefon dolandırıcılığında yeni yöntem
Telefon dolandırıcılığında yeni yöntem

Telefon dolandırıcılığında yeni yöntem

Telefon dolandırıcılığında yeni yöntem Diyarbakır’ın Çermik ilçesine kadar ulaştı.

A+A-

Güvenlik güçleri, vatandaşları telefon dolandırıcılığına kanmamaları konusunda uyardı. Şimdi ise dolandırıcıların yeni yöntemi “kozmetik ürünlerini kapınıza kadar getiriyoruz” oldu.


Telefon dolandırıcılarının uyguladığı yöntemler sınır tanımıyor. Daha önceleri kendini savcı, hakim, polis, asker olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran sahtekarlar, son zamanlarda sigorta poliçesi düzenleme tuzağı ile vatandaşları dolandırmaya başlamış ve Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde de bir kişi bu tuzağa düşmüştü.


Şimdi ise dolandırıcıların yeni yöntemi “kozmetik ürünlerini kapınıza kadar getiriyoruz” oldu. Vatandaşların telefonlarına çok yüksek ve markalı kozmetik ürünlerini cüzi bir fiyata hem de kapılarına kadar getirecekleri mesajını gönderen dolandırıcılar, telefon açan kişinin cinsiyetine göre kozmetik ürünlerini sıralayarak tuzağa düşürmeye çalışıyor.


Bu konuda vatandaşların kendilerine ihbarda bulunduğunu bildiren Emniyet Amirliği yetkilileri, yapılan ihbarlardan çok daha fazla sayıda vatandaşın olduğunu, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için gelen mesajları anında silerek, herhangi bir şekilde dolandırıcıların verdiği telefon ile irtibata geçmemeleri gerektiğini belirtti.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler