1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Telefon dolandırıcıları bu kez faka bastı
Telefon dolandırıcıları bu kez faka bastı

Telefon dolandırıcıları bu kez faka bastı

Nevşehir'de, telefonla kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar çaldıkları para ve ziynet eşyalarıyla yakalandı.

A+A-

Dolandırıcının telefonunu polis açtı: Gerçek polis benim

Asayiş Şube Müdürü Mevlüt Tüylü, yakalandığı esnada cep telefonu çalan dolandırıcıyı arayan mağdur ile konuştu ve 'Gerçek polis benim' dedi ama inandırmakta güçlük çekti
Dolandırıcıyı arayan mağdurun telefonuna Asayiş Şube Müdürü Mevlüt Tüylü, baktı ama kendisinin polis olduğuna zor inandırdı. Bu arada otomobilde 20 bin lira ve ziynet eşyası ele geçirdi.
Bir ihbarı değerlendiren Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Gülşehir ilçesinde yaşlı çifti arayıp kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandıran S.A. (34) ve İ.K.’yi (43) yakalamak için çalışma başlattı.

Dolandırıldıklarını anlayan mağdur çiftin verdiği bilgilerden yola çıkan ekipler, MOBESE kameralarını inceledi. Şüphelileri kent merkezinde gözaltına alan ekiplerin incelemesi sonucu söz konusu şahısların çeşitli illerde çok sayıda kişiyi bu yolla dolandırdığı belirlendi.


Otomobilde yapılan aramada ayrıca şüphelilerin MOBESE’ye yakalanmamak için giydikleri kıyafetler de bulundu.

Polis ekipleri, şüpheli şahısların kullandığı otomobilde yaptığı aramada, Gülşehir’de yaşlı çiftten dolandırdıkları 20 bin lira ve ziynet eşyası ele geçirdi. Otomobilde yapılan aramada ayrıca şüphelilerin MOBESE’ye yakalanmamak için giydikleri kıyafetler de bulundu. Nevşehir’de bir otopark içerisinde bulunan plakalı aracı bulan polis ekipleri daha sonra zanlıları yakalayarak Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirdi.

 

Zanlılar Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildiği esnada cep telefonları çaldı. Asayiş Şube Müdürü Mevlüt Tüylü, çalan cep telefonunu kendisi açtı ve arayan kişinin, dolandırılmak üzere olan ve Adana’da yaşayan bir şahıs olduğunu öğrendi. Asayiş Şube Müdürü Mevlüt Tüylü, olay hakkında mağdura bilgi vererek, "Gerçek polis benim. Sizi arayıp polis ya da savcı olduğunuzu ifade ederek para isteyen kişilere itibar etmeyin" uyarısında bulundu. Polis, mağduru kendisinin polis olduğuna güçlükle inandırdı.

S.A. ve İ.K. emniyetteki ifadesinin ardından savcılığa sevk edildi.

 

(IHA)

HABERE YORUM KAT