1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. "Tekrar yasak gelecek" söylentilerine nokta
"Tekrar yasak gelecek" söylentilerine nokta

"Tekrar yasak gelecek" söylentilerine nokta

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır Bağlar'da bu sabah itibariyle kaldırılan yasaklar sonrası tekrar sokağa çıkma yasağı uygulanacak söylentilerine son noktayı Kaymakamlık koydu.

A+A-

Diyarbakır Bağlar İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada, sosyal medyada yayılan bu tür söylentilerin doğru olmadığının altı çizilerek vatandaşların dikkate almamasını istedi.

Yapılan yazılı açıklama şu şekilde: "Kaymakamlığımız tarafından İlçemiz Kaynartepe Mahallesinin tamamında 15 Mart 2016 Salı günü saat 03.00, Gürsel Caddesinin Cemiloğlu Caddesinden Bağlar dört yola kadar olan kısım ve Nükhet Coşkun Caddesinin tamamında 15 Mart 2016 Salı günü saat 09.00 da  ilan edilen sokağa çıkma yasağı; 21 Mart 2016 Pazartesi günü saat 06.00 itibari ile kaldırılmıştır.
 
Sosyal medyada ve halk arasında yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edileceği hususunda haberler olduğu gözlenmiştir. Şu aşamada sokağa çıkma yasağını gerektirecek herhangi bir durum yoktur. Vatandaşlarımızın bu tür haberlere itibar etmemesi sadece resmi makamların açıklamalarının dikkate alınması hususu önem arz etmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 

HABERE YORUM KAT