1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Teknik direktör sorunu çözüldü
Teknik direktör sorunu çözüldü

Teknik direktör sorunu çözüldü

Diyarbakırspor'da teknik adam arayışında son noktaya gelindi.

A+A-
DİYARINSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Teknik diretör Hıdır Akbaş'ın görevine son verilmesinin ardından, isimleri gündeme gelen hocalarla tek tek görüşen Diyarbakırspor yönetimi karar aşamasına geldi.
 
Ercan Albay, Nuretttin Şiro ve Fethi Çokesen ile görüşen yönetim bu 3 isimden birine karar verecekti. Albay ile görüşmelerden sonuç alamayan yönetimim Kahramanmaraşspor'u defalarca çalıştıran ve şampiyon yapan Fethi Çokkeser ile anlaştığı öğrenildi.
 
Görüşmelerde son aşamaya gelen yönetimin Çokkeser isminde uzlaşmaya vardığı ve prensip olarak anlaştıkları bilgisi geldi.
 
FETHİ ÇOKKESER KİMDİR?
 
Futbolculuk kariyeri
 
1972 yılında, henüz 12 yaşındayken Kahramanmaraşspor alt yapısına girdi. 1975'te büyüklerde oynamaya başladı. 1980'e kadar Kahramanmaraşspor'da amatör olarak futbol oynayan ve takım kaptanlığına kadar yükselen Çokkeser, 1982-83 sezonunda terfi liginde mücadele veren Kahramanmaraşspor kadrosunda yer aldı. Bir sezon sonra 1985 sonunda Bitlisspor'a transfer oldu
2. Lig'e çıkan Bitlisspor'da 1 yıl daha oynayan Fethi Çokkeser yeniden Kahramanmaraşspor'a geldi. Ardından Pazarcık Aksuspor'a kiralık gitti. Takımı 1986'da 3.Lig'e çıktı. 1987'de 2.Lig'de mücadele veren Reyhanlıspor'da top koşturan Çokkeser, 1989'da ise 3.Lig'de yer alanElbistanspor kadrosunda yer aldı ancak sakatlanmasından dolayı futbolculuğu bırakmak zorunda kaldı.
 
Teknik direktörlük kariyeri
 
Fethi Çokkeser 1990 yılından itibaren antrenörlük yaşamına başladı. PTTspor ile Sağlıkspor'u amatör kümede şampiyon yaptı. 1992–93 sezonunda play–off şampiyonu olarak 3.Lig'den 2. Lig'e çıkan Kahramanmaraşspor'da antrenör olarak çalıştı.
 
1994-95 sezonunda 2.Lig'de oynayan Kahramanmaraşspor'da yardımcı hocalık yaptı. 1995–96'da yine aynı takımda antrenörlük görevinde bulunan Çokkeser, 1999'a kadar ise teknik adam olarak görev yaparak Kahramanmaraşspor'dan ayrıldı.
 
Telekomspor'u şampiyon yapan ve Kümbetspor ile Maraş Gençlikspor'u ise 2.Amatör'den 1.Amatör'e çıkartarak altyapı hocalığı görevinde de bulunan Fethi Çokkeser'in yurt dışı macerası ise 2006 yılında başladı. Fas'ın 6,5 milyon nüfuslu ilinin Tanger Takımı'nda 5 ay teknik menajer olarak çalışan ve 12. sırada aldığı takımı 6. sıraya yükselten Fethi Çokkeser, 2007'de de yine Fas'ın 2,5 milyon nüfuslu yerleşim biriminde Agadir'i 6 ay çalıştırdı. 2007 sonunda tekrar Türkiye'ye gelerek memleketi Kahramanmaraş'a döndü.
 
2010 yılında FV Kahramanmaraşspor'a geçti.2010 yılında Kahramanmaraş Belediyespor dan gelen teklif üzerine Kahramanmaraş Belediyespor u çalıştırmaya başladı.
 
2012 yılında Kahramanmaraşspor'un başına başına geçen Çokkeser en önemli başarısına burada imza attı. Kahramanmaraşspor'u 2. Lig'den 1. Lig'e çıkaran Fethi Çokkeser 2013 sezonunun başında Kahramanmaraşspor kulübünün başkanı Feridun Kolat ile yaşadığı anlaşmazlık sonucu Kahramanmaraşspor ile yollarını ayırdı.

HABERE YORUM KAT