1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tekerlekli sandalyesi ile 23 kilometre yol katetti
Tekerlekli sandalyesi ile 23 kilometre yol katetti

Tekerlekli sandalyesi ile 23 kilometre yol katetti

Bayburt'ta yaşayan fiziksel engelli Engin Demir (28) engelli sorunlarına farkındalık oluşturmak amacıyla 23 kilometrelik yolu tekerlekli sandalyesiyle kat etti.

A+A-

Demir, Bayburt'tan başladığı yolculuğunu 23 kilometre uzaklıktaki Aydıntepe İlçesi'nde tamamladı.Sabah saat 09.40'ta şehir merkezindeki dörtyol kavşağından akülü tekerlekli sandalyesiyle harekete geçen Demir, Vali Nihat Üçyıldız caddesinden geçerek kentten ayrıldı.

Yol boyunca mola vermeyen Demir'e emniyet ve jandarma ekipleri eşlik etti.  Demir, 02.30 saat süren yolculuğunu 12.10'da Aydıntepe Kaymakamlığı önünde tamamladı. Aydıntepe'de vatandaşlar Demir'i tebrik etti. Aydıntepe'de Kaymakam Yeliz Yıldızhan tarafından karşılanan Demir, Kaymakam Yıldızhan'a Bayburt'tan getirdiği çiçeği takdim etti.

"Engellilerin sesini duyurabilmek için" 

Demir ardından burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Engellilerin sesini duyurabilmek ve farkındalık oluşturmak için Engelliler Haftası'nda tekerlekli sandalyesiyle yola çıktığını söyleyen Demir: "Bu hareketle, benim gibi engelli bireylerin istedikleri zaman engelleri aşabileceklerini göstermek istedim. Asıl engel bedende değil zihindedir. Bu farkındalık hareketi, engellilerin istedikleri zaman her şeyi başarabileceklerinin bir örneğidir." dedi.
Demir, yolculuğunu güzel ve keyifli şekilde tamamladığını belirtti.

Demir açıklamasını şu sözlerle tamamladı: "Daha önce böylesine uzun mesafeli yolculuk yapmadım. İlk defa tekerlekli sandalyemle 23 kilometrelik mesafe gittim. İnşallah ilerleyen zamanlarda da farklı etkinlik gerçekleştireceğim." 

HABERE YORUM KAT