1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Teke, belediye çalışmalarını değerlendirdi
Teke,  belediye çalışmalarını değerlendirdi

Teke, belediye çalışmalarını değerlendirdi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Silvan İlçe Belediye Eşbaşkanı Melikşah Teke, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

A+A-

Belediye başkanlarının işinin hizmete ve halka bu hizmetleri ulaştırmak olduğunu belirten Teke, 2015-2016 yılları arasında 70 bin metre kare kilitli parke taşı döşemesi ve 7 bin ton sıcak asfalt yapılacağını söyledi.

 

Teke, "Son zamanlarda temizlikle ilgili bazı sıkıntılar var. Belediye temizlik görevlilerinin DİSKİ’ye geçişleri olduğu için temizlik konusunda aksaklıklar meydana geldi. İlçe merkezimizde çöp sorunu zaman zaman yaşadık. Bu sorunun çözümü konusunda temizlik ihalesi yapıldı. 24 Temmuzdan itibaren bu sorun çözüme kavuşturulacaktır. Temizlik elamanlarımız Silvan’ın temizliği için çaba sarf edeceklerdir. Personelimiz bu konuda gerekli düzenli temizlik çalışmaları yapacaktır" dedi.


Mevcut su depolarının şehrin su ihtiyacını karşılamadığını belirten Teke, "Bu bağlamda daha önce DSİ tünel çalışmasının yapıldığı tünelde DİSKİ bünyesinde şehrin su ihtiyacını karşılayacak şekilde çalışmalar devam etmektedir. Bayramdan sonra Silvan ilçemizde susuzluk diye bir şey kalmayacaktır.

 

Silvan’ın kanalizasyon sorunuyla ilgili gerekli çalışmalar da yapılarak, altyapı çalışmaları ile birlikte Silvan’ın şehir içme suyu şebekesini besleyen yeni su boru çalışmaları da yapılacak. DİSKİ tarafından yürütülen şehir içme suyunu karşılayacak su şebekesi çalışmaları sırasında arazi sahipleriyle ilgili bir sorun vardı. Yaptığımız görüşme ve çalışmalar sonuç verdi ve bu problem ortadan kalkmış oldu.

 

Silvan’da dağın eteklerinde kurulun depolar sayesinde Silvan’a gerekli olan su miktarı verilecektir. Bu çalışmalarımızla birlikte yürütülecek yeni içme suyu şehir şebekesi çalışmalarımız ise gelecek sene sona erecektir" diye konuştu. 

 


(İHY-YRT-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler