1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tehlikeye aldırmıyorlar!
Tehlikeye aldırmıyorlar!

Tehlikeye aldırmıyorlar!

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde yürütülen “Kentsel Dönüşüm Projesi” çerçevesinde bazı evlerin yıkımı sürerken, çoğunluğu çocukların oluşturduğu yurttaşlar, yıkılan yapıların demirlerini toplamak için birbiriyle yarışıyor. Çocukların tehlikeye aldırmadığı gib

A+A-

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'ne bağlı Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde, İl Valiliği koordinatörlüğünde, Toplu Konutlar İdaresi (TOKİ), Büyükşehir Belediyesi ve Sur İlçe Belediyesi'nce sürdürülen “Kentsel Dönüşüm Projesi” çerçevesinde boşaltılan bazı evlerin yıkım çalışmaları verilenen aranın ardından yeniden başlandı.

İş makineleriyle sürdürülen çalışmalarda, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu yurttaşlar, tehlikeye aldırmadan yıkılan evlerin demirlerini toplamak için neredeyse birbirleriyle yarışıyor. Bu yüzden iş makineleri rahat çalışamazken, herhangi bir güvenlik tedbirinin alınmaması da dikkat çekiyor. Çocuklar, boylarından büyük demir makasları ve balyozlarla molozların arasında kalan demirleri çıkarmaya çalışırken, bunları yanı başlarında bekleyen eskicilere satarak, kazanç sağlamaya çalışıyor.

 

HABERE YORUM KAT