1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tehlike geliyorum diyor
Tehlike geliyorum diyor

Tehlike geliyorum diyor

Çok sayıda ruhsatsız binanın olduğu Diyarbakır'da yetkililerin gerekli denetimleri yapmaması olası facialara davetiye çıkartıyor.

A+A-

Diyarbakır'da bazı vatandaşlar, binalarındaki problemleri yetkililere bildirdikleri halde gerekli çalışmaları yapmadıklarını iddia ederken, Diyarbakır Merkez Bağlar ilçesi Bayramoğlu Sitesi civarında bulunan 7 katlı bir bina, çökme tehlikesine karşı boşaltıldı.

Diyarbakır'da 3 Ocak 1983 tarihinde Şehitlik semtinde 7 katlı ve 28 daireli 'Hicret' apartmanı sabaha karşı çökmüş ve 83 kişiye mezar olmuştu. Hicret apartmanı hala dün gibi hafızlardaki yerini korurken bundan ders çıkartması gerekenler bir türlü gereken dersi çıkartamadılar. Diyarbakır'da ki binaların denetimleri ise ciddiyetle yapılmıyor.

Çok sayıda ruhsatsız binanın olduğu Diyarbakır'da yetkililerin gerekli denetimleri yapmaması olası facialara davetiye çıkartıyor. Çeşitli şikayet alan yetkililer ya işin ehlini bulamıyor, ya da konuyu ciddiye almıyor. Öte yandan çok bariz tehlike arz eden yapıları görmeleri durumunda küçük çaplı tedbirler alıyor. Daha önce de Diyarbakır'ın Şehitlik semtinde temeli su almış ve çürümeye başlamış olan bir binanın güçlendirilmesi gerektiğini belirten belediye yetkilileri faciayı önlemek adına tedbir almazken Bağlar ilçesinde 7 katlı bir bina çökme tehlikesine karşı boşaltıldı.

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesi Bayramoğlu Sitesi civarında bulunan 7 katlı bir bina, çökme tehlikesine karşı boşaltıldı. Binanın önceki gün akşam saatlerinde oluşan çatlaklar sebebiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından boşaltıldığı öğrenildi.

KAYAPINAR'DA FACİADAN KILPAYI DÖNÜLMÜŞTÜ
Diyarbakır'ın Kayapınar Beldesi´nde 8 katlı ve 30 daire bulunan 18 yıllık bir binanın taşıyıcı kolonları patlamış vatandaşların durumu Belediyeye bildirmesi üzerine, yaklaşık 200 kişinin yaşadığı bina boşaltılmıştı.

HABERE YORUM KAT