1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tehlike arz eden okul yıkıldı
Tehlike arz eden okul yıkıldı

Tehlike arz eden okul yıkıldı

Yenişehir İlçesine bağlı Feritköşk mahallesinde bulunan Feritköşk İlköğretim Okulu'nun yıkımı, Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirildi.

A+A-
Yıkımı yerinde denetleyen Eş başkan Ülkü Baytaş, “Okulun yeniden yapımı ve eğitime uygun hale getirilmesi için gerekli mercilerin harekete geçeceklerini temenni ediyoruz” dedi.
 
 
Bir süre önce Feritköşk mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda okulun tehlike arz ettiğini ve fiziki koşullarının yetersiz olduğuna dair gelen şikâyetler üzerine Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Kaymakamlığı ile irtibata geçerek harekete geçti. Öğrenci velileri bu koşullar sebebiyle Feritköşk İköğretim Okulu'nda ders yapılamadığı, öğrencilerin okula gitmek için birçok zorluklarla karşılaştıklarını ve okulun bir an önce eğitim öğretime başlanması talebinde bulundular. Kaymakamlık ile  yapılan görüşmeler neticesinde Yenişehir Belediyesi Fen İşleri yıkım ekipleri gelen bu istekler doğrultusunda Feritköşk İlköğretim Okulu'nun yıkımını, 2 kepçe ve 10 gönüllü personel ile tamamladı.
 
 
'Okulun yapımına biran önce başlanmalı'
 
 
Dün sabah saatlerinde yıkımı gerçekleştirilen okulun çalışmalarını yerinde denetleyen Yenişehir Belediyesi Eş başkanı Ülkü Baytaş ve Başkan yardımcı Şefik Türk burada mahalle sakinleriyle sohbet etti. Burada konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Eş başkan Baytaş, mahalle sakinlerinden gelen yoğun şikâyetler üzerine okulun yıkım kararını aldıklarını belirterek, “Mahalle sakinleri tarafından bu okulun artık tehlike arz ettiğini, her an yıkılmakla karşı karşıya olduğunu ve bir türlü yıkılamadığını bizlere belirttiler.
 
 
Bu yıl çocukların burada eğitim öğretime devam edemeyip, çevre okullara büyük zorluklarla ulaşımın yapıldığı, gelen şikâyetler arasındaydı. Bizim görevlerimiz arasında yer almamasına rağmen öğrencilerin daha fazla mağdur olmaması ve gelecek dönemde eğitimlerine devam etmeleri adına bugün mahalle muhtarımız ve komisyonlarımızla birlikte bu çalışmayı başlattık.
 
 
Buradan sayın kaymakamımıza seslenerek, yıkımını gerçekleştirdiğimiz bu okulun yapımın bir an önce başlayacaklarını temenni ederek şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.  Yıkım çalışmalarının ardından Eş başkan Ülkü Baytaş, daha sonra mahalle sakinleriyle sohbet ederek sorunlarını dinledi.

HABERE YORUM KAT