1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Tehdit edilmedim, rüşvet teklifi almadım''
'Tehdit edilmedim, rüşvet teklifi almadım''

'Tehdit edilmedim, rüşvet teklifi almadım''

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (Ak Parti) 3. sıra Diyarbakır milletvekili adayı Yunus Memiş, tehdit ve rüşvet teklifi almadığını belirterek, engelli kontenjanından aday olduğunu söyledi.

A+A-

AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ ADAYI MEMİŞ, HAKKINDAKİ İDDİALARI YALANLADI

AK Parti’nin Diyarbakır’dan milletvekili adayı gösterdiği yüzde 45 engelli Yunus Memiş’in, parti yöneticileri tarafından istifa etmek için tehdit edildiği ve 50 bin TL rüşvet teklifinde bulunulduğu iddia edildi. Memiş, söz konusu iddiaların bazı internet sitelerinde yayınlanması üzerine basın açıklaması yaptı.

İddiaları yalanlayan Memiş, “Engelli kontenjanından 7 Haziran 2015 tarihinde AK Parti’den milletvekili aday adayıydım. Yine, 1 Kasım 2015 milletvekili seçimi için tekrar aday adayı oldum. Genel merkezimizin takdiri ile 3. sıradan Diyarbakır milletvekili adayı oldum. İnşallah Başbakanıma ve AK Parti’me layık olmaya çalışacağım. Diyarbakır’daki bütün engelli kardeşlerimin sesi olacağım. Ayrıca halk arasında benim ismim, memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş ile karıştırılıyor. Oysa milletvekilliğine benim müracaatım var, sendika başkanı Yunus Memiş’in müracaatı yoktur. Ayrıca hiçbir tehdit ve rüşvet teklifi almadım. Ben davamın adamıyım. Hepinize teşekkür ederim" dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler