1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TEGV ile hijyenli günler başladı
TEGV ile hijyenli günler başladı

TEGV ile hijyenli günler başladı

DİYARBAKIR - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye'nin ünlü bir temizlik markası işbirliği ile “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği kapsamında, Selman köyü ilk ve ortaokulunda 3 gün boyunca 8 gönüllü ile birlikte yaklaşık 600 öğrenciye hijyen, kişi

A+A-

TEGV Ergani Öğrenim Birimi, merkeze bağlı Selman köyündeki ilkokul ve ortaokulunun tüm öğrencilerine “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği düzenledi.

TEGV Ergani Öğrenim Birimi Yöneticisi Cengiz Bozdoğan, “Gönüllü arkadaşlarımız, çocuklarımıza hijyen konusunu eğlenceli ve öğretici bir şekilde aktardı, yaşam alanlarının ve bedensel temizliğinin yanı sıra tuvalet temizliği hakkında da bilgiler verildi. Ayrıca her yıl 22 Kasım'ı içine alan hafta Dünya Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanıyor. Bu doğrultuda ‘Sağlıklı Dişlerle Geleceğe Gülümse’ adı verilen ve diş sağlığı bilincinin çocuk yaşlarda edinilmesi gerektiği gerçeğinden yola çıkılarak oluşturulan projeyi gönüllerimizin desteği ile çocuklarımızla buluşturmak arzusundayız. Bunun için de yine bir köy okulunu seçip etkinliğimizi uygulayacağız. Etkinlik sonunda diş macunu ve diş fırçası hediyelerimiz olacak” dedi. 


(ET-MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler