1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TED’li öğrencilerden ‘Matilda’ müzikali gösteri
TED’li öğrencilerden ‘Matilda’ müzikali gösteri

TED’li öğrencilerden ‘Matilda’ müzikali gösteri

Yetişkinlerin bile zorlandığı Brodway ve Londra Westend’in 2014 Grammy Ödüllü müzikali olan ‘Matilda’ müzikali gösterisini TED Diyarbakır Koleji ilkokul öğrencileri muhteşem bir şekilde sahneledi.

A+A-

Türk Eğitim Derneği (TED) Diyarbakır Koleji öğrencileri 2015–2016 eğitim öğretim yılı içerisinde yaptıkları proje çalışmalarını sergiledi, onlarca etkinlikle stres atıp eğlendi. TED’li olmanın ayrıcalığını yaşayan öğrencilerin sahnelediği tiyatro gösterisi ise usta oyunculara taş çıkarırken, izleyenleri büyüledi. 
 
MATİLDA AYAKTA ALKIŞLANDI
 
TED’li ilkokul öğrencilerinin sahnelediği Matilda müzikali ise izleyenleri şoke etti. Tiyatro sahnesinde sergilenen ve yetişkinlerin bile sahnelerken zorlandığı Brodway ve Londra Westend’in 2014 Grammy Ödüllü müzikali olan ‘Matilda’ yı ilkokul öğrencileri başarıyla sahnelerken, gösteri ayakta alkışlandı.
 
SEMAZENLER VE ANADOLU ATEŞİ 
 
Öğrenciler ayrıca, yedi cüceler ve pamuk prenses tiyatro gösterisi, semazen, TED korusu müzik şöleni, piyano dinletisi, ponpon kızlar ve Anadolu Ateşi halk oyunları ekibiyle zevkli eğlenceli dakikalar geçirdiler.
 
TED Ereğli Koleji Müdürü Ozan Demiralp, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin öğretmenleri gözetiminde yıl boyunca yaptıkları proje çalışmalarının sergilendiğini kaydetti.

Demiralp, “Okulumuz öğrencilerinin başarıyla hazırladığı etkinlikler için teşekkür ediyoruz. Zaman zaman sahnede büyülediler. Adeta usta oyuncular gibi çok iyi sahnelediler. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
 
TED İLK MEZUNLARINI VERDİ

Bu arada, TED Diyarbakır Koleji ilk mezunları da verdi. Anaokulu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı. Anaokulu öğrencileri de ağabey ve ablaları gibi mezuniyet sevinici kep atarak kutladı.

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT