1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tedavisi sağlanacak
Tedavisi sağlanacak

Tedavisi sağlanacak

Ergani Kaymakamı Yılmaz, kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulan 12 yaşındaki Emre Burak'ı evinde ziyaret ederek, ailesine yardımda bulundu.

A+A-

Kaymakam Yılmaz, kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulan 12 yaşındaki Emre Burak'ı Tedavisi sağlevinde ziyaret ederek, ailesine yardımda bulundu. Remziye ve Mehmet Burak çifti ile görüşen Yılmaz, Emre'nin sağlığına kavuşması için ne gerekiyorsa yapmak için destek sözü verdi.

KAYMAKAM'IN DESTEĞİ

Devlet olarak vatandaşa en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını ifade eden Yılmaz, "Emre'nin dramını evde gördüğüm zaman çok üzüldüm. Burak ailesinin oturduğu evi ziyaret ederek, devletin sıcak yüzünü göstermek istedim. Devlet olarak her zaman yoksul ve hasta vatandaşlarımızın yanındayız ve hep olacağız. Vatandaşlarımızın sorunlarını imkanlar ölçüsünde çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz" dedi.

TEDAVİSİ SAĞLANACAK

Türkçe bilmediği için duygularını Kürtçe olarak dile getiren anne Remziye Burak ise yıllardır böbrek yetmezliği yaşayan oğlunun, gözlerinin önünde erdiğini belirtti.

Burak, "Bu duruma daha fazla seyirci kalamazdım. Bu nedenle böbreklerimden birinin oğluma nakledilmesine karar verdim. Gerekli tetkikleri yaptık. Ancak böbreklerim oğluma uyumuyor. Maddi durumumuz iyi değil. Eşim de işsiz. Böbrek nakli için yardım bekliyoruz. Emre'min yaşaması için tüm hayırseverlerden ve yetkililerden yardım eli uzatmasını bekliyorum. Kaymakama bizleri unutmadığı için bizi evimizde ziyaret etmesinden dolayı teşekkür ediyoruz bize umut veTedavisi sağlanacakrdi" diye konuştu.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT