1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Taziye bahane edileyerk soygun yapıldı
Taziye bahane edileyerk soygun yapıldı

Taziye bahane edileyerk soygun yapıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşların kendi imkanlarıyla yaptırarak halkın kullanımına sunduğu Acaroğlu taziye evi, kimliği belirsiz iki kişi tarafından 'taziyemiz var' denilerek soyuldu.

A+A-

Ramazan ayının manevi atmosferinin yaşandığı bugünlerde Ergani ilçesinde akıllara durgunluk veren bir hırsızlık olayı yaşandı. Hayırsever vatandaşların manevi duygularını istismar eden kimliği belirsiz iki şahıs, Kemaliye Mahallesi Rüzgarlı Sokak'ta bulunan ve Acaroğlu Ailesi tarafından vakfedilen taziye evinin anahtarını “yakınımız öldü, taziyemiz var” diyerek Hacı Acar isimli esnaftan aldı. Acar'dan aldıkları anahtarla taziye evini açan şahıslar, ilçede bulunan bir esnaftan iki adet büyük boy tüp sipariş ederek parasını taziyeden sonra ödeyeceklerini belirtti. Dolandırıcılar, tüpçüden gönderilen iki adet büyük boy tüp ile birlikte; taziye evinde bulunan bir başka büyük boy tüpü, torbalarca çay ve şekeri yanlarına alarak ortadan kayboldu.

Başka insanların da manevi duygularının istismar edilmemesini isteyen Hacı Acar, “Geçtiğimiz günlerde ilçe merkezinde bulunan iş yerime gelen tanımadığım iki şahıs 'yakınımız öldü, taziyemiz var' diyerek benden ailemiz tarafından yaptırılarak hayır için bağışladığımız taziye evinin anahtarını istedi. Bunun üzerine kendilerine taziye evinin anahtarını verdim. Ertesi gün öğrendiğim bu durum karşısında adeta şok oldum. Hayır, amaçlı kurulan yas evlerinin bu şekilde istismar edilerek soyulmasına bir türlü anlam veremiyorum. İnsanlar ne hale gelmiş maalesef. Böyle bir durumun meydana gelmesi bizi son derece üzmüştür. Taziye yeri sahiplerine tavsiyem, yas evlerini kullanmak için gelen kişilere dikkat etsinler. Aksi takdirde bizim başımıza gelen bu üzücü durum başkalarının da başına gelebilir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT