1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tavukçuların yüzü Ramazan'da güldü
Tavukçuların yüzü Ramazan'da güldü

Tavukçuların yüzü Ramazan'da güldü

Sağlıklı ve her bütçeye uygun fiyatı ile çok fazla tercih edilen tavuk etine talebin ramazanda daha da arttığı açıklandı.

A+A-

Diyarbakır’da Ramazan ayının gelmesiyle birlikte fiyatıyla her bütçeye uygun olan tavuk satışları arttı. En fazla ilgiyi ise eski halde satışa sunulan canlı tavuklar görüyor. Özellikle sabahın erken saatlerinde canlı tavuk almak için eski hale giden vatandaşlar aldıkları tavukları da 2,5 lira karşılığında kesip tüylerini yolduruyorlar. 


Canlı tavuk ve hindi satışı yapan Hasan Çiçek, Ramazan ayının bereketiyle geldiğini belirterek işlerinde yoğunluk yaşandığını söyledi. Çiçek, "Ramazan ayı diğer aylara göre daha bereketli olduğu için bu bereket de işlerimize yansıyor. Ramazan ayında işlerimizde yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlarımız sabah saatlerinde gelerek canlı tavuk ve hindilerimizi alıyorlar. Hindidense tavuk satışlarında yoğunluk var. Fiyatı uygun olan canlı tavuklarımızı isteğe göre kesip tüylerini yolup pişirilmeye hazır hale getirerek müşterilere verebiliyoruz" dedi.
 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler