1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. TAV, Berlin Fuarı'nda İzmir, Gazipaşa ve Bodrum'u tanıtıyor
TAV, Berlin Fuarı'nda İzmir, Gazipaşa ve Bodrum'u tanıtıyor

TAV, Berlin Fuarı'nda İzmir, Gazipaşa ve Bodrum'u tanıtıyor

TAV Havalimanları, Almanya'da düzenlenen ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası'nda bu yıl işlettiği İzmir, Gazipaşa-Alanya ve Bodrum Milas havalimanlarının tanıtımı yaptı.

A+A-
Havalimanı işletmeciliğinin önemli markalarından olan TAV Havalimanları, bu yıl 49. kez düzenlenen ve uluslararası turizm-seyahat endüstrisinin en prestijli etkinliklerinden olan ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'na katıldı.
 
TAV Havalimanlarının, İzmir, Gazipaşa-Alanya ve Bodrum tanıtımını ön plana taşıdığı standında ayrıca Gürcistan'ın Batum, Makedonya'nın Ohrid ve Tunus'un Enfidha-Hammamed destinasyonları tanıtıldı.
 
TAV Havalimanları Pazarlama Direktörü Aslıhan Çörtük, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, TAV havalimanlarına gelen yolcu sayısını arttırmayı amaçladıklarını kaydederek,
“Buna yönelik çeşitli faaliyetlerimiz var, çeşitli pazarlama faaliyetlerimiz var ve ITB'de bu işin yapıldığı en büyük arena. Her sene katılıyoruz biz ITB'ye bu sene 12. kez katılıyoruz ve 20 arkadaşımızla beraber buradayız.
 
TAV 7 farklı ülkede 14 havalimanı işletiyor ve bu havalimanlarının bazılarının turizm potansiyeli oldukça yüksek. Tabi sadece havalimanı işletmecisi olarak yeterli olmuyor o şehrin turizmi potansiyelini pazarlamak anlamında. Burada diğer turizm otoriteleri ile birlikte çalışıyoruz, önümüzdeki yılları beraber planlıyoruz, tur operatörleriyle, havayollarıyla. Bu aslında turizm zincirinin bütün halkaları ile burada buluşabiliyoruz.
 
Pazarlamasını yaptığımız şehirlerin potansiyelini daha iyi değerlendiriyoruz ve önümüzdeki yıllarda neler bekliyor onları konuşuyoruz, buna uygun planlar da yapıyoruz ama nihai hedefimiz bu şehirlere gelen turist sayısını arttırmak. Dolayısıyla nihai amacımız havayollarına gelen yolcu sayısını arttırmak. Bunu planlayarak geldik buraya” dedi.
Aslıhan Çörtük fuara bu yıl 12.defa katıldıklarını ifade ederek, “Dünyanın her yerinden turizm sektörünün önde gelen temsilcilerinin buluştuğu ITB Berlin Fuarı'nda bu yıl İzmir, Gazipaşa-Alanya ve Bodrum'u ön plana taşıdık. Bu destinasyonların yer aldığı çanakta turizm potansiyeline paralel uçuşların artışına katkı sağlamak amacıyla büyük çaba sarf ediyoruz.
 
Ayrıca Gürcistan, Makedonya ve Tunus'ta işlettiğimiz havalimanlarının yer aldığı destinasyonları da tanıtıyoruz. 12. kez yer aldığımız bu fuarda hedefimiz bulunduğumuz bölgelere katkı sağlamak. TAV Havalimanları olarak, ülkelerin ve şehirlerin giriş-çıkış kapıları olan havalimanlarının turizmin gelişmesi için itici güce sahip olması gerektiğinin farkındayız. Bu anlamda, 7 ülkede işlettiğimiz 14 havalimanı ve çeşitli coğrafyalarda faaliyet gösteren hizmet şirketlerimizi temsil eden standımızda bugün katılımcılar ve ziyaretçilerin ilgisini görmek mutluluk verici” ifadelerini kullandı.
 
ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası Fuarına 160 bin metrekarelik alanla katılan TAV, 180'den fazla ülkeden gelen yaklaşık 10 bin katılımcı ve 180 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.
 
TAV Havalimanları, Türkiye'de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarının yanı sıra Gürcistan'ın Tiflis ve Batum, Tunus'un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya'nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan'ın Medine Havalimanı ve Hırvatistan'ın Zagreb Havalimanı işletiyor.
 

HABERE YORUM KAT