1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Tatlıses "Amaçları benden para sızdırmak"
Tatlıses "Amaçları benden para sızdırmak"

Tatlıses "Amaçları benden para sızdırmak"

İddialara göre İbrahim Tatlıses İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınarak İstanbul Vatan Caddesi'deki emniyet müdürlüğü binasına getirilmişti.

A+A-

İddialara göre İbrahim Tatlıses İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınarak İstanbul Vatan Caddesi'deki emniyet müdürlüğü binasına getirilmişti.İddia neydi?Tatlıses'in, Derya Tuna'yı silahla yaralayan Hüseyin Bozan'ın, ifadesini değiştirerek, "Beni İbrahim Tatlıses

kullan

azmettirdi" yönünde verdiği ifade üzerine gözaltına alındığı öne sürülmüştü.Tatlıses'ten sert yanıtHüseyin Bozan İbrahim Tatlıses hakkında ağır iddialarda bulunmuş, "Derya Tuna'yı vurması için kendini tetikçi olarak tuttuğunu söylemişti. İşte bu iddiaların ardından İbrahim Tatlıses kendini savunmak için dün yargı karşısına çıktı. “Benim namusuma ateş edecek, ondan sonra yaşayacak...” ifadesini kullanan Tatlıses, şunları söyledi:“Ben ne kendisini tanırım, ne ederim, ne de konuşmuşluğum vardır. Bana cezaevinden tehdit mektupları gönderdi. İbo Show’da şunu, bunu söyleyeceksin diye... Ben, kendisiyle anlaşmışsam, neden bana tehdit mektupları göndersin? Ortada onun anlattığı gibi olaylar yoktur. Anlattıkları tamamen yalandır. Hüseyin Bozan’ın amacı para sızdırmaktır.”Tatlıses, “Bozan’ın avukatlarının kendisine gelerek, Bozan’ın bir televizyon kanalına çıkıp konuşmaması için 2 milyon dolar para istediklerini” iddia etti.“Yalnızca bir can borcu olduğunu” söyleyen Tatlıses, bugüne kadar hiç kimseye haraç vermediğini, “bu olaylara nasıl bulaştığını anlayamadığını da” söyledi.

YALANLAMA AVUKATINDAN GELDİBugün de İbrahim Tatlıses'in avukatı Aslıhan Barış Girgin, “Tatlıses'in gözaltına alındığına ilişkin haberlerin aslı yok” dedi.Girgin, Tatlıses'in dün “Küre Operasyonu” kapsamında açılan davanın Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmasının ardından karayoluyla İstanbul'a gittiğini bildirdi.Tatlıses'in “gözaltına alındığına” ilişkin haberleri basın-yayın organlarından duyduklarını ifade eden Girgin, “Bu haberlerin aslı yok. Dün akşam saatlerinde beni aradı ve habere çok şaşırdığını söyledi. Haberin kaynağının ne olduğunu bilemiyoruz ama bunun kim tarafından ortaya atıldığını öğrendikten sonra, tazminat davası açacağız” diye konuştu.Cerrah da yalanlamıştıİstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ise, ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in gözaltına alınıp alınmadığı yönündeki sorulara, "Yok öyle bir şey" yanıtını verdi.Vatan Caddesi'ndeki Emniyet binasında geç saatlere kadar bekleyen Cerrah, saat 00.00'da binadan ayrıldı.Gazetecilere neden bu saate kadar beklediklerini soran Cerrah'a, "İbrahim Tatlıses gözaltına alındı mı?" sorusu yöneltildi. Cerrah da gazetecilere "Nereden çıkartıyorsunuz? Yok öyle bir şey" cevabını verdi.